Венеційська комісія забракувала закон про "партійне рабство", - нардеп

Представники Венеційської комісії висловили негативне ставлення до імперативного мандату і закону про "партійне рабство"
Depo.Влада
26 травня 2016 17:46
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" написав нардеп від "Батьківщини" Леонід Ємець, який перебуває на зустрічі українських парламентаріїв з пресдставниками Венеційської комісії,  передає depo.ua.

"Представники Венеційської комісії, дуже чітко сформуювали своє негативне ставлення до імперативного мандату в цілому і щодо закону 3700 (закон про т.зв. "партійне рабство". - Ред.) окремо. Недопустимо і недемократично це ті терміни які вони вживали. Партії не мають права переглядати результати які висловив народ.

Венеційська комісія забракувала закон про "партійне рабство", -  нардеп - фото 1

Раніше, голова парламенту Андрій Парубій заявив, що закон, яким дозволяється виключення кандидатів у депутати Верховної Ради з виборчого списку партії після виборів, має бути скасований.

Нагадаємо, що 16 лютого народні депутати ухвалили Закон України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі), названий в політикумі "законом про рабство депутатів", який дозволяє партіям на з'їздах вже після виборів "чистити" виборчі списки. Комітет виборців України закликав президента України застосувати право вето до закону про "партійну диктатуру", однак безрезультатно.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада