"Венеційка" перевірить український "мовний закон"

Європейська комісія вивчить і дасть свою оцінку прийнятому Верховною Радою  закону про функціонування української мови як державної

Про це сказала речниця Верховного представника ЄС з питань зовнішньої та без пекової політики Федеріки Могеріні Майя Косьянчич на брифінгу в п'ятницю в Брюсселі, повідомляє Depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Нам відомо, що український парламент ухвалив новий закон про мову. Зараз ми чекаємо публікації остаточної версії цього закону з тим, щоб вивчити його зміст", – сказала вона.

Разом із тим, Косьянчич нагадала, що ЄС постійно говорив про те, що "українська влада має направити закон про мову для оцінки Венеційській комісії Ради Європи до того, як він набуде чинності".

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому проект закону №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Народні депутати від "Опозиційного блоку" зареєстрували у Верховній Раді два проекти постанови щодо скасування закону про функціонування української мови як державної

Майбутній президент України Володимир Зеленський погрожує переглянути ухвалений Радою закон про мову.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна