Венеціанська комісія: В Україні неможливо звільнити усіх суддів

Заступник секретаря Венеціанської комісії Симона Граната-Менгіні вважає, що в Україні неможливо звільнити усіх суддів
Depo.Влада
3 грудня 2015 16:10
ФОТО: depo.ua

Про це вона сказала сьогодні на конференції "Конституційна реформа в Україні: досягнення та перспективи" у Києві, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Є можливість зараз здійснити конституційно визначений певний процес очищення судової влади та перевірку діяльності суддів", - зазначила вона.

"Венеціанська комісія вважає, що звільнення всіх суддів в Україні суперечитиме європейським стандартам. Крім того, ми вважаємо, що це просто неможливо буде зробити, тому що це порушуватиме систему здійснення правосуддя в державі", - наголосила заступник секретаря Венеціанської комісії.

За її словами, в Україні необхідно запровадити процедуру перевірки суддів щодо їхнього професіоналізму, етики та доброчесності, і якщо вони не пройдуть таких тестів, то безумовно мають бути звільнені.

"Венеціанська комісія сподівається, що ці зміни до Конституції (в частині правосуддя) будуть прийняті цього разу таким чином, щоб ви могли продовжувати їх втілення та запровадити незворотні зміни в напрямку реформування України як демократичної держави", - зазначила Граната-Менгіні.

Нагадаємо, 25 листопада президент України Петро Порошенко вніс у Раду проект змін до Конституції в частині правосуддя.

Проект був затверджений Конституційною комісією 30 жовтня 2015 року. Національна рада реформ на своєму засіданні 9 листопада рекомендувала президенту внести його на розгляд Верховної ради, а Верховній Раді – розглянути цей проект в першому читанні протягом поточної сесії.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада