Венеціанська комісія схвалила судову реформу в Україні, але "забракувала" повальну зачистку суддів

Венеціанська комісія схвалила зміни до Конституції України в частині правосуддя

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає depo.ua.

"Тільки що "Венеціанська комісія схвалила рекомендації до судової реформи і серед іншого дала можливість українській державі перезавантажити судову систему через формування нових суддів і набір суддів", - написав Петренко.

Подробиці рішення міністр пообіцяв  повідомити пізніше.

У свою чергу, представник України у Венеційській комісії, перший заступник голови партії "Відродження" Володимир Пилипенко уточнив, що експерти Венеційської комісії підтримали такі пропозиції, як позбавлення права Верховної Ради призначати суддів, скасування 5-тирічного випробувального терміну для молодих суддів та скасування "порушення присяги судді" в якості підстави для звільнення, проведення реформи Генпрокуратури і позбавлення прокуратури функції нагляду, передає "УНІАН".

Водночас, за його словами, Венеційська комісія зробила достатньо критичні зауваження щодо пропозицій відносно звільнення суддів.

"Так, на думку ВК звільнення з посади всіх суддів, за виключенням дуже виняткових ситуацій, таких як розірваність конституційного процесу, не відповідає європейським стандартам.. Окрім того, Комісія вважає, що заміна всіх суддів (більш ніж 8000) становить загрозу для здійснення правосуддя в державі", - зазначив представник України у ВК.

"Щодо атестації суддів. Венеційська комісія радить розглядати переатестацію діючих суддів як виняткову міру, а також рекомендує в разі проведення одночасного перепризначення суддів "першої п’ятирічки" зробити для них преференції, враховуючи їх досвід, який вони отримали під час перебування на випробувальному терміні. Наприклад, звільнити таких суддів від зобов’язання проходити додатковий період навчання протягом наступних кількох років", - додав Пилипенко.

Він також зазначив, що в проекті судової реформи найбільш значущою позитивною нормою є позбавлення ВРУ участі в процедурі призначення суддів.

«Я переконаний, що всі позитивні напрацювання, які сьогодні затверджені ВК, повинні стати основою законопроекту про справжню судову реформу. Та найближчим часом вона може бути внесена в парламент", - сказав Пилипенко.

Нагадаємо, що судова реформа передбачає повне перезавантаження існуючої судової системи і перехід на триланкову систему судів. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"