Венеціанська комісія хоче "підправити" український закон про місцеві вибори

Виборче законодавство України не цілком відповідає вимогам Європейської конвенції з прав людини, тому Венеціанська комісія готова допомогти в оцінці законопроекту про місцеві вибори
Depo.Влада
23 червня 2015 13:18
ФОТО: depo.ua

Про це заявила представник відділу виборів та референдумів Венеціанської комісії Ради Європи Амая Убеда на міжнародній конференції "Чи відбулась виборча реформа?", повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Як і раніше, Венеціанська комісія готова надати допомогу щодо оцінки цього законопроекту (про місцеві вибори - ред.). Венеціанська комісія може працювати досить швидко, ми дуже інтенсивно слідкуємо за процесом, ми залишаємось у вашому розпорядженні щодо цього питання", - сказала Убеда.

Водночас, вона зазначила, що виборче законодавство, не лише щодо місцевих виборів, а й щодо парламентських та президентських, не цілком відповідає міжнародним стандартам, зокрема, Європейській конвенції з прав людини.

При цьому експерт підкреслила, що Венеціанська комісія протягом всіх років співпраці надала Україні понад 100 своїх висновків, серед яких, за її словами, велику кількість становили питання щодо виборчої системи, порядку проведення виборів та інші.