UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Бездіяльність САП потребує негайного реагування, – Венедіктова

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова записала звернення щодо чисельних порушень та неналежного виконання службових обов'язків керівництвом та прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Офісу генпрокурора.

"Прокурор має хотіти розслідування, боротьбу з корупцією мають вести високоморальні люди, які мають користуватись повагою міжнародних організацій. 24 березня була нарада з НАБУ і САП. Зараз відсутні реальні результати. САП – структура незалежна. Виявлені чисельні порушення і неналежне виконання обов’язків. В актуальних та резонансних провадженнях по 2, 3, а іноді 4 роки тому повідомлено про підозру високопосадовцям, а слідство досі не завершене, винні до відповідальності не притягнуті, багатомільйонні збитки не відшкодовані", – зазначила Венедіктова.

Вона навела один з найсвіжіших прикладів. За її словами, всупереч ухвалі слідчого судді, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою не забезпечено прийняття законного рішення стосовно колишнього топ-керівника правоохоронного органу за фактом незаконного заволодіння земельною ділянкою в Києві.

У рекреаційній місцевості в Пущі Водиці, де посадовцеві дали всього дві службові кімнати, він вирубав цінні дерева, обніс гектар площі парканом і збудував собі палац на 1000 квадратів. Ще в 2017 році йому повідомлено про підозру, потім він був у міжнародному розшуку, а торік став народним депутатом України.

У листопаді 2019 року розслідування цієї справи було доручено детективам НАБУ. Прокурорами САП упродовж шести місяців після отримання цього провадження не було забезпечено виконання жодної слідчої та процесуальної дії, хоча попереднім органом досудового розслідування допитано понад 100 осіб та проведено 30 судових експертиз.

"В результаті, через порушення розумних строків провадження закрито. Відповідно, завдані мільйонні збитки державі не відшкодовані, незаконно вилучена земля не повернута громаді Києва, а підозрюваний уникнув відповідальності. Однак цей ганебний випадок бездіяльності САП не є поодиноким", – сказала Венедіктова.

Інший приклад – оборонне замовлення. ДБР оголосили про підозру. Після зміни підсудності – жодних дій.

Крім того, САП має підозрюваного в крадіжках на дорогах, керівник регіональної служби автодоріг. Знову ж таки – нічого не роблять.

Нардеп з 2019 року підозрюється в заволодіння 93 млн "Укрзалізниці". САП не забезпечили процесуальні рішення і щодо колишніх міністрів, депутатів.

"Президент обіцяв боротись з корупцією. Я не підведу", – пообіцяла генпрокурор.

Нагадаємо, 24 березня генеральний прокурор Ірина Венедіктова викликала директора НАБУ Артема Ситника та голову САП Назара Холодницького на нараду.

17 березня Верховна Рада України призначила Ірину Венедіктову генеральним прокурором України.

Того ж дня Зеленський затвердив Венедіктову генпрокурором.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme