Велосипед Кличка за 2 мільярди гривень

Весь минулий тиждень я читав про дві головні столичні події: Кличко впав з велосипеда, а столична влада хотіла побудувати підземний паркінг на Михайлівській площі за страшні гроші
Depo.Влада
25 квітня 2016 11:12
ФОТО: depo.ua
Велосипед Кличка за 2 мільярди гривень
Велосипед Кличка за 2 мільярди гривень

Ці дві новини, як би це парадоксально не звучало, безпосередньо пов'язані одна з одною.

Почну з простого: Клико справді любить кататися на велосипеді. Піар, звичайно, тут присутній, але в своєму велокатанні мер Києва абсолютно щирий.

Не менш простий і другий момент – я впевнений, що низка чиновників почала лобіювати будівництво підземного паркінгу і, напевне, хтось збирався на цьому непогано заробити.

Але тут ми підходимо до найважливішого моменту цієї історії, про який ніхто не хоче говорити. Справа в тому, що підземний паркінг на Михайлівській площі – це не просто дерибан грошей. Це повна відсутність стратегії Києва по очищенню центра від машин. З початку весни Київ знову почав тонути в 5-6-бальних заторах. І вал цих самих заторів буде тільки рости. Ви тільки уявіть собі, що хабом для для машин могла б стати Михайлівська площа. Це означало б не зменшення, а радикальне збільшення тих самих заторів на Михайлівській, Великій Житомирській, Володимирській вулицях.

Слід зазначити, що поки ніхто за таку ініціативу не постраждав, всі люди, які підписували проект цього рішення, сидять і сидітимуть в своїх кріслах. При цьому, генеральний план розвиту міста, про який так багато кричав Кличко-опозиціонер, Кличко-мер намагається не згадувати.

Кличко - класичний український мер. Його задача – чисто прибрати вулиці і побілити бордюрчики. Пролобіювати низку проектів для дружніх бізнесменів, при цьому не вляпатися в публічні скандали. На цьому набір мерських функцій вичерпується.

Чи знає Кличко, яким він хоче бачити Київ через 5 років? Поки він не хоче навіть цього знати. Цього не хоче знати і його оточення. Більше того, цього не вимагають від нього кияни. Киян влаштовує, що вулиці чисті, глобальних скандалів немає, кругообіг знятих і наново поставлених МАФів робить гарну картинку, а велосипед додає шарму. І навіщо за таких умов заморочуватися зі стратегіями? Люди і так проголосують.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада