Веллер: У Кремлі вигадали диверсії в Криму, щоб заглушити "палацовий переворот"

Російська влада, ймовірно, поширила інформацію про "теракт", який нібито готували українські диверсанти" в окупованому Криму, щоб відволікти увагу суспільства, зокрема від відставки глави адміністрації Кремля Сергія Іванова
Depo.Влада
15 серпня 2016 11:22
ФОТО: depo.ua

Таку думку в ефірі радіо "Эхо Москвы" висловив російський письменник Михайло Веллер, передає depo.ua.

"Ви знаєте, нічого нового я не можу повідомити про Крим порівняно з тим, що вже сказано. От не далі як вчора Латиніна влаштувала великі розбірки. Ну, що можна про це сказати? Що, зрозуміло, зовсім не так диверсанти проникають на територію, де потрібно провести диверсію. Тобто ми колись всі в дитинстві – "ми - це моє покоління - вчили вірші: "В глухую ночь, в полночный мрак посланцем белых банд переходил границу враг – шпион и диверсант". Спочатку люди проникають абсолютно непомітно, тим більше росіяни й українці братські народи, ну не братські, але тим не менше ... Який камуфляж? Яка стрілянина? Який прорив? Що це за фантазії на тему якогось гібриду історії Другої світової війни з фільмом "Термінатор-1"? Ну що ви, чесне слово!" – наголосив письменник.

За його словами, це схоже на "шумову акцію".

"Це вже, я б сказав, почерк Кремля: коли десь щось відбувається, потрібно провести шумову акцію для того, щоб відвернути увагу. Ось всі говорять, що там таке в Криму? Хто його знає, привезли їх силоміць, не привезли їх силоміць?" - додав письменник.
На думку Веллера, інформація про "теракт" в Криму також схожа на "цілковиту ахінею".

"А ось від чого відволікати... До речі, від тих же перестановок в адміністрації? Це дуже серйозний крок. У нас немає підстав говорити - може бути, там вже назрів палацовий переворот, і тому вся ця ротація - це боротьба з палацовим переворотом. Але, насправді, все серйозні лідери авторитарного штибу завжди знали, що потрібна постійна ротація кадрів, щоб вони не встигли вкоренитися", - резюмував він.

Нагадаємо, що  10 серпня у ФСБ Росії заявили, що нібито запобігли скоєнню в Криму терористичних актів, підготовлених Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.  У ФСБ стверджували, що  в ніч на 7 серпня в районі міста Армянськ виявлена група диверсантів, а потім ліквідована "агентурна мережа" ГУР Міноборони України. Крім того, у ФСБ заявили, що в ніч на 8 серпня спецпідрозділами Міністерства оборони України нібито були здійснені ще дві спроби прориву диверсійно-терористичних груп, які запобігли російські силові підрозділи.

Президент Російської Федерації Володимир Путін звинуватив Україну в терорі. У відповідь на це президент України Петро Порошенко заявив, що ці закиди лунають так само безглуздо та цинічно, як заяви російського керівництва про відсутність російських військ на Донбасі. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада