Великий Коломойський перетворюється на дрібного троля

В останні дні мільярдер та екс-губернатор Ігор Коломойський знову нагадує про себе і не лише спортивними успіхами власного футбольного клубу
Depo.Влада
30 травня 2015 22:00
ФОТО: depo.ua
Великий Коломойський перетворюється на дрібного троля
Великий Коломойський перетворюється на дрібного троля

Днями на засіданні наглядової ради "Укрнафти" Ігор Валерійович обурився роботою Міністерства економіки, обізвавши міністра Айвараса Абромавичуса мавпою.

"Мінекономіки некомпетентне. Я акціонер цієї компанії і мені все одно, звідки привезли цю мавпу - з Литви чи звідки", - відреагував Коломойський на зауваження голови наглядової ради "Укрнафти", глави НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва з приводу несплати компанією податків.

Згодом олігарх пояснив, чому порівняв міністра з наближчим родичем на дереві еволюції. "Чому саме "мавпа"? У кожному жарті є частинка жарту. Як казала героїня незабутнього Олександра Калягіна "Бразилія - країна, в якій живе багато диких мавп", - сказав Коломойський, додавши, що тепер, у вільний від бізнесу час він вивчає, "у кого які паспорти і громадянство". "І я дуже в цьому просунувся. Думаю, найближчим часом українське суспільство чекає багато цікавих новин", - додав екс-губернатор.

Крім того, коментуючи в ефірі одного з телеканалів відсутність на фіналі Ліги Європи президента Петра Порошенка, Коломойський видав доволі дивний спіч про те, що для Порошенка поїдка до Варшави була у будь-якому випадку невдалою. "Для того, щоб прийти, треба спочатку приїхати. Це в будь-якому випадку була б невдала поїздка. З одного боку, якщо б він несподівано приїхав на фінал, а до цього він не був на попередніх матчах, то сказали б, що він прилетів - і такий результат. А могло бути по-іншому. Це якби ми виграли. Сказали б, що він приїхав, але навіть незважаючи на це, ми виграли. Тут такий тонкий момент. Я знаю точно, що він вболівав за "Дніпро". Після півфіналу і чвертьфіналу я отримував від нього особисті привітання і смски. Але публічно це могло бути сприйнято не так. Він людина публічна, навіщо ризикувати? Скажімо так, це я дипломатично висловився", - сказав Коломойський, швидше за все натякаючи, що президент на матчі нікому і не був потрібний.

Великий Коломойський перетворюється на дрібного троля - фото 1

Власне, подібний екстравагантний тролінг завжди був характерний для одіозного олігарха, але, раніше, ще будучи губернатором, Ігор Валерійович поєднував подібні речі з, без усякого пафосу, епохальними справами та ідеями всеукраїнського масштабу. Згадаймо хоча б те, що саме Коломойський придушив в зародку сепаратизм в Дніпропетровську та Одесі, створив перші добровольчі батальйони, без яких було б неможливим звільнення значних територій Донеччини та Луганщини. Саме Коломойський зробив Дніпропетровськ форпостом боротьби з тероризмом та її логістичним центром, сприяв запуску волонтерського руху, та організував центр обміну полонених. До того ж ідея стіни на кордоні з Росією, на якій і досі піариться чинний прем'єр-міністр, також належить Коломойському. Але тоді дрібний троллінг Коломойського виглядав, як припустима дивакуватість великої людини. Зараз же ситуація змінилася, але здається Ігор Валерійович і досі ще остаточно не усвідомив, що з рятівника України він знову став рядовим олігархом, і тепер його випади на кшталт копирсання в паспортах політиків виглядають занадто дрібно на тлі всього того, що він колись робив.

І якщо подібні речі виглядали б більш природно з вуст партнерів Коломойського Філатова та Корбана, то самого екс-губернатора вони лише принижують. Насправді владу є за що та необхідно критикувати, але питання паспортів закордонних держав, якщо когось і хвилюють, то лише малоконструктивну частину суспільства. Більш "просунутим українцям" значно цікавіше було б почути думку Коломойського щодо економічних реформ та інших глобальних питань. Україні значно більше подобається великий Коломойський, ніж дрібний капосник.

Мітки: стаття