"Великий Адольф": Чи зможе Тягнибок "переплюнути" фюрера

Депутатка Львівської міськради від ВО "Свобода" Мар'яна Батюк у день народження Адольфа Гітлера згадала про нього, назвавши "Великим чоловіком"

"Великий Адольф": Чи зможе Тягнибок "пер…

Своє захоплення Гітлером вона виклала у "Фейсбуці", але за годину після цього повідомлення було видалене. Не допомогло - умільці вчасно зробили скріншот і тепер слова пані Батюк рознесли ледь не всі інформаційні ресурси України та, звісно ж, Росії. Ось цей пост, в якому Батюк насправді розшарила допис іншої "свободівки" з Кривого-Рогу Іванки-Біли Кондратьєвої.

Молода і приваблива вчителька історії та заступниця директора львівської школи №100 з виховної роботи Батюк нещодавно з дітками насолоджуваласяя виставкою, що присвячена історії Дивізії Галичина.

Потім її чомусь пробило на Гітлера. Мабуть, вона забула про Закон, яким комуністичний та націонал-соціалістичний режими засуджуються і їх пропаганда забороняється.

У 2015-му році Батюк стала депутатом Львівської міськради від партії "Свобода". В цій ролі вона найбільше запам'яталася інціативою вивішування червоно-чорного прапора ОУН-УПА на вежі львівської Ратуші і на флагштоку на Високому замку, в чому її не підтримали. Також вона нещодавно зареєструвала проект ухвали Львівської міськради про заборону виконання пісень російською мовою.

Але в історії з Гітлером цікава не стільки фанатка фюрера, яка поспішила затерти пост із фото покійного нациста і цитатою з "Моєї боротьби", а реакція лідера "Свободи" Олега Тягнибока. З Батюк вже буцімто "жорстко" розібрався директор школи, в якій та працює. Тим часом, на сторінці Тягнибока у "Фейсбуці" триває вічна боротьба з олігархами.

Сім років тому голову Донецької міської організації "Свобода" Артура Шевцова зняли з посади за подібний "грішок". В розмові з виданням "Острів" Шевцов говорив про Гітлера. Олег Тягнибок навіть став ініціатором його зняття і зачитав наприкінці з'їзду "Свободи" фрагмент інтерв'ю: "Шевцова запитують: "Яке ваше відношення до ідей Гітлера – багато хто вважає вас їх послідовниками?". Той відповідає: "У кожного своє відношення до Гітлера. Єдиної позиції партії з цього приводу немає. Що стосується схожості, то в різних країнах націоналізм має як схожі риси, так і відмінності. Тому неможливо заперечувати те, що певна подібність з німецькими націонал-соціалістами в українських націоналістів є".

Потім Тягнибок обурився і додав: "Як можна говорити таку маячню?! Існує позиція партії: Гітлер і Сталін – одне і те саме. Різниця між націонал-соціалізмом і соціал-націоналізмом величезна! Бодай тому що то є соціалізм, а то націоналізм! Сказане свідчить або про свідому провокацію, або про нерозуміння людиною партійної ідеології".

Проходить сім років, і знову Гітлер вилітає в інформаційний простір від члена партії "Свобода", ідеологією якої є соціал-націоналізм. Що вдієш, якщо "свободівці" разом з іншими націоналістами давно взяли на озброєння атрибути, що асоціюються з гітлерівською Німеччиною і НСДАП - факельну ходу, титульну націю, антикомунізм...

А чимало молоді, яка симпатизує "свободівцям" і гострим заявам про російськомовних калібру Фаріон, навряд чи може відокремити "націонал-соціалізм і соціал-націоналізм". Гітлер для них - ідеальний приклад лідера, який підняв країну з руїн.

Пана Тягнибока подібні погляди його прибічників не повинні сильно засмучувати. Не він же їм захоплюється. Хоча і має відповідати певним ознакам сильного лідера, з олігархами і корупцією боротися, щоб прибічники слабаком не клеймили. Гітлер також боровся з ними. Так боровся, що народ у більшості і справді вірив у чесного фюрера і війну з корупціонерами. Лише під кінець Другої світової щось підозрювати там почали. Німецький дослідник Франк Байор приводить багато секретних дописів Гестапо в роботі "Покровители і отримувачі". Він там описав, що відбувалося в країні нацистів.

"Політична корупція досягла за часів панування націонал-соціалістів не тільки страхітливих розмірів, але стала одним з розпізнавальних знаків їх системи".

Байор писав, що у висуванні Гітлера і навіть в формуванні його праворадикальної політики активну роль зіграли промислові магнати Крупп, Зільверберг, Ройш, Фёглер, Шпрінгерум, Тіссен, Борзиг. Сам Гітлер широко використовував фінансові махінації для зміцнення влади серед вищого генералітету, який завжди представляв для нього потенційну загрозу. Так, генерал-фельдмаршал Кейтель отримав одного разу подарунок в 764 тисячі рейхсмарок, а генерал-полковника Гудеріана фюрер нагородив маєтком вартістю 1,24 мільйона марок. В Німеччині тих часів була ціла система чорних кас, в які закачувалися приватні і громадські кошти. А також тривала кланова боротьба. На основі кланових замовлень відкривалися кримінальні провадження щодо корупції, більшість з яких спускалися на гальмах.

Звичайно, що нічого спільного між Тягнибоком і Гітлером нема. Ідеологія в його партії інша. Олігархи у спонсорах? Якщо "Свобода" досі асоціюється у Вас з Кривецьким - забудьте, вони ж існують на пожертви...

От тільки різницю варто було б пояснити неукам, і навіть деяким вчителям історії з партії, щоб не псували імідж. Це лише в тому випадку, якщо це потрібно. Так вже сталося, що в багатьох молодих правих націоналізм суміжний з наколками свастики і зарядами "Зіг Хайль", "Рудольф Гесс", які лунають навіть на футбольних матчах. А це також електоральна ніша, на яку орієнтуються націоналістичні партії.

Депутатку Батюк та Білу-Кондратьєву, можливо, очікує догана. Так чи інакше, її постик - це не інтерв'ю, як у випадку Шевцова. І часи зараз вже інші. Тягнибоку ж варто втекти подалі від Гітлера. Його застаріла антиолігархічна риторика веде "корабель" в електоральне провалля. Після президентських виборів, якщо Тягнибок там провалиться, на з'їзді партії його можуть відправити на пенсію. Потрібні якісь нестандартні рішення, але шукати їх точно не варто в Німеччині 30-х. Фюрера потрібно переплюнути.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme