Великдень і Коронавірус. Що робити із заробітчанами

В Україні офіційно 3 випадки зараження людей коронавірусом

Великдень і Коронавірус. Що робити із за…

Найбільш показовий випадок - 70-річна заробітчанка, яка повернулася з Італії через Польщу, контактувала практично з 30-ма людьми, серед яких кияни, була у Львові, Житомирі, встигла сходити до церкви, поскаржитися лікарям на тиск...І зараз лежить у Радомишлі під апаратом штучної вентиляції легенів. Але коронавірусу в Києві та Львові з Житомиром, звичайно ж, немає. Офіційно...

Ця жінка точно така не одна, просто про багатьох ми не знаємо. І це не через паніку з міланським літаком і блогером Гурою. Хоча і там є про що поговорити. Наприклад, про тести лише трьох пасажирів на коронавірус, і направлення іншим на тести в медичні заклади (які вони одразу можуть викинути в смітник). А швидше через особливість нашої країни, де мільйони працюють на заробітках в Польщі, Німеччині, Італії й інших країнах, де є епідемія. І вони активно і традиційно повертатимуться додому до Великодня (12 квітня католики, 19 квітня православні). Масово повертатимуться. Чимало з них вже прилітали літаками і приїздили автобусами. А на митниці їм лише міряли температуру, що саме по собі неефективно. Бо заражена людина може не мати симптомів… Більше того, МОЗ хоч і каже, що за цими людьми є якийсь нагляд. Але випадок жінки з Радомишля демонструє, що це брехня. Вона відчувала себе погано, ходила до лікарів через тиск і в церкву. Ніхто не звертав на це уваги аж до запалення легенів. Якби жінка не звернулася сама до лікарів, її б ніхто не перевірив вдома. В нас немає ресурсів і системи для контролю за тими, хто приїздить із епіцентрів недугу. Тому ми не знаємо реальну картину всередині країни. У той час, коли за даними інфекціоніста однієї з київських лікарень, лише у столиці хворих з пневмонією різко побільшало. Сезон грипу, але раніше так багато не було...

Зараз РНБО нарешті почало ворушитися. Подумали над скасуванням рейсів, перекриттям кордонів. Хоча робити це потрібно було раніше. Як мінімум, розробити план карантину для заробітчан з Італії. Піариться на цьому і Зеленський.

Що ж тепер? Якщо людей не пускатимуть додому на Великдень, ми отримаємо бунти на кордоні. Це буде порушенням їхніх прав. Навіть часткові обмеження впровадити буде важко. Необхідно ж масово робити швидкі тести на коронавірус. Потрібно мати локації для карантину. Все це дуже важко зробити у величезній країні, як Україна. Але влада схоже зрозуміла, що понад 5500 ліжок, і понад 500 апаратів штучної вентиляції легенів нам може не вистачити. Італія вже видихається - в них у лікарнях немає місць, не вистачає лікарів, люди масово помирають - вже більше 1000 при 15000 випадків захворювання. І це там справжній карантин, а не бутафорний, як у нас, без обмежень на переміщення і так далі. Мабуть, хтось порахував втрати для економіки, побачив як загинається бізнес в як падає рейтинг влади. Епідемія - це дуже дорого. 

Слід визнати, що запізно з цим всім вирішили щось робити. От тільки невідомо, чи можна було якось інакше виходити із ситуації в такій непростій країні, як наша. Додає суму ще й те, що місцева влада таке враження взагалі не здатна приймати якісь серйозні рішення без команди від Кабміну, Зеленського та ОП. Голови ОДА сидять і чекають. Показали якусь позицію хіба в Кличка та Кернеса, але виключно у власних політичних цілях. 

А якщо в умовах епідемії, яка в нас обов‘язково буде, сподівання на місцях будуть на рішення мудрого "царя" з Києва - матимемо колапс системи. 

Кабмін зараз має думати, як рятувати економіку і середній клас. Бо карантин буде довшим, ніж до квітня. Пік коронавірусу в нас може бути якраз перед Великоднем і після нього. А бізнесу ж треба за щось існувати. Люди ж мають за щось оплачувати комуналку. Хвиля неплатежів накриє нас холодною хвилею. Над цим треба думати. Як і над вгамуванням паніки. Тому потрібно обрати ключові рушії економіки і їх підтримувати. 

МОЗу варто було б підготувати людські резерви. Бо епідемія = нестачі рук в лікарнях. Потрібні волонтери. В Британії залучають колишніх лікарів. 

А влада сьогодні повинна налагодити комунікацію. Бо будь-які обмеження і провали з епідемією поховають рейтинг. І можуть вилитися в бунти та проблеми для держави в непростий час. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme