Фальшивий диплом заступника Кличка. Кого "мочитиме" мер столиці

Журналісти з'ясували, що керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко має фальшивий диплом. Тепер у нас "зраду" з подвійними громадянами замінять "зрадою" з бездипломними чиновниками

Ігор Петренко

Схоже, після скандалів з відловом політиків з подвійним громадянством, які завершилися позбавленням українських паспортів нардепа Андрія Артеменка та колишнього помічника Михайла Саакашвілі Саші Боровика, зараз на Україну чекає відлов бездипломних чиновників. Так, учора у ЗМІ повідомили, що Нацполіція розслідує факт фальшування диплому про вищу освіту заступником Кличка, керівником апарату КМДА Володимиром Бондаренком (не плутати його з повним тезкою – колишнім нардепом від БЮТ). Цей скандал ризикує серйозно вплинути на позиції мера у столиці.

Коротко про суть справи. Інформація про те, що Бондаренко навчався у Львівському національному університеті імені Івана Франка, була зазначена на його сторінці в мережі Facebook на час призначення керівником апарату КМДА. Утім, на запит журналістів із архіву цього вишу надійшла відповідь, що чиновник не закінчував даний університет. Журналісти зазначають, що вища освіта – обов'язкова вимога для посади, яку обіймає заступник мера Києва. В результаті, зараз окрім відставки з посади Бондаренку ще й загрожує кримінальне покарання. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, підробка диплому передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до двох років.

Цікаво, що питання щодо отримання вищої освіти у журналістів виникли не лише до Бондаренка, але й до Сергія Майзеля, екс-керівника департаменту транспортної інфраструктури КМДА, якого наприкінці квітня було звільнено рішенням Кличка "за власним бажанням". Як би там не було, меру Києва всі ці історії навряд чи додадуть позитиву.

Полювання на хитрих чиновників-недоучок – це чудова технологія, яку можна використати проти їх босів на самій верхівці владної вертикалі. Тим паче, що таких "бездипломників" в українському політикумі – хоч греблею гати. Так, можна згадати колишнього міністра юстиції Романа Зварича, якого свого часу звинуватили у відсутності підтверджень наявності диплому магістра Колумбійського університету. Не так давно у ЗМІ спалахнув скандал і навколо навколо нібито сфальшованого диплому київського нардепа-"мажоритарника" Борислава Берези. Можна також згадати аналогічні історії з Наталією Королевською, Миколою Рудьковським та іншими відомими політичними фігурами. Щоправда, жодних наслідків це не мало…

Не секрет, що тема сумнівного студентського минулого підіймалася заради політичних цілей. Так, можна згадати скандал часів президентства Віктора Ющенка, коли заступника голови президентської канцелярії Андрія Кислинського, який фактично виконував роль рупора проти Юлії Тимошенко, було звільнено з посади, після того, як спливла інформація про використання ним підробленого диплому Київського національного університету ім. Шевченка.

Зараз цікаво буде подивитися, чи призведе скандал у столичній мерії до масової перевірки "слуг народу" в усіх державних органах влади, чи – це одиничний улов, спрямований лише проти Кличка. Якщо ж прогнозувати наступні дії мера столиці, то в нього вибору майже немає. Звільняти Бондаренка Кличку потрібно якомога швидше. Якщо ж слідство доведе, що таки диплом фальшивий – міському голові доведеться взяти на особистий контроль покарання свого підлеглого.

Проте, навряд чи Кличко на це піде. По-перше, Бондаренко давно працює під його началом. Кидати своїх людей – неправильно з точки зору корпоративної етики. По-друге, голова апарату багато знає. І в разі чого, може поділитися з громадою цікавинками внутрішньої кухні столичної мерії.

Окрім того, Кличко явно спробує відігратися. Адже можна не сумніватися, що його переконуватимуть: все це - політзамовлення Банкової проти нього. Тут варто згадати про збір підписів за відставку мера, ініційований в Києві партією "Сила громад", яку дехто схильний пов'язувати з впливовими людьми у вищих колах. Тому можна не сумніватися, що радники і піарники Кличка вже зараз аналізують біографії співробітників АП і помічників окремих депутатів, яких вважають замовниками "бездипломного" скандалу.

У групі ризику перебувають і "свободівці". Варто зазначити, що каталізатором скандалу з Бондаренком стало звернення нардепа Юрія Левченка до правоохоронних органів. Левченко – один із найбільш жорстких опонентів Кличка в Києві. Можна не сумніватися, що зараз у команді мера шукатимуть хоч якогось родича-комуніста у київського "мажоритарника" з Шевченківського району. Хід їхньої думки зрозумілий: раніше "свободівці" через це потрапляли в халепи. Чого лише вартий компартійний компромат, який остаточно "підрізав" крила пані Фаріон...

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада