Вбивство Шеремета: Адвокати подадуть заяву про фальсифікацію доказів

Адвокати підозрюваної у справі вбивства журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь, яка, за даними слідства, здійснювала стеження за журналістом та фотографувала відеокамери поблизу місця його проживання, заявили про фальсифікацію доказів слідства 

Про це адвокати сказали під час брифінгу, передає Depo.ua з посиланням на Hromadske

Захисники зазначили про декілька моментів:

  • наявність у підозрюваної татуювання;
  • незнайомстві з іншими фігурантами справи у 2016 році;
  • перебування Яни у військовій частині в липні 2016 і надання медичної допомоги пораненим, що нібито унеможливлює її перебування у Києві 16 та 18 липня 2016 року;
  • зразок відео, який слідство відібрало для експертизи датований 11 липнем 2019 року, за словами захисників, у цей час Яна була за кордоном.

На запитання чи могла Яна демаркувати татуювання, адвокати заявили, що мають інші алібі, які підтверджують, що на відео не Яна Дугарь і там взагалі "випадкова людина".

Також вони зазначили, що мають докази і свідків тому, що 16 та 18 липня 2016 року Яна Дугарь перебувала у військовій частині 66 у Донецькій області. Загалом вона перебувала на службі з 3 червня по 26 вересня, запевняють адвокати.

Захисники будуть подавати заяву про злочин щодо фальсифікації доказів та незаконне утримання особи під домашнім арештом.

За їхніми словами, слідство не зверталися до військової частини, щоб з'ясувати, де перебувала Дугарь 16, 18 липня та чи покидала частину. 

"У місті Курахово тоді були бої, було дуже багато поранених. В нас точно є докази того, що Яна перебувала в цей час у своїй військовій частині, а в слідства точно немає документів, що вона цю частину залишала", — сказав адвокат Микола Ореховський.

Захисники запевняють, що Яна познайомилася з іншими фігурантами справи Інною Грищенко "Пумою" та Юлією Кузьменко лише в цьому році, а з Андрієм Антоненком не була знайома взагалі.

Нагадаємо, 12 грудня поліція затримала фігурантів справи про вбивство Павла Шеремета.

Того ж дня в МВС назвали весь список підозрюваних у вбивстві Шеремета: Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко і подружжя Грищенків.

14 грудня підозрюваним було обрано запобіжні заходи: Дугарь відпустили під цілодобовий домашній арешт, а Кузьменко та Антоненка закрили за ґратами на два місяці.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Згодом стало відомо, що слідство на 90% знає, хто виконавці.

 

Читайте також: Вбивство Шеремета: Що відбувається у справі (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme