Вбивство Гандзюк: Вирок виконавцям набув чинності

Вирок виконавцям убивства громадської діячки Катерини Гандзюк набув чинності після того, як Дніпровський апеляційний суд повернув апеляційні скарги заявникам, мотивувавши рішення тим, що вирок не містить обвинувачень осіб, вказаних в апеляції

Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Апеляційні скарги (адвокатів – ред.) в інтересах Мангера В.М., Левіна О.О., Ставицького М.П. на вирок Покровського районного суду Дніпропетровської області від 06.06.2019 року стосовно Торбіна С.В., Грабчука М.О., Васяновича В.О., Вишневського В.В. та Горбунова В.А., – повернути заявникам", – йдеться в ухвалі Дніпровського апеляційного суду.

У вироку не згадуються прізвища Мангера й Левіна. Стосовно ж Ставицького, його прізвище та ініціали у вироку є, проте обвинувачень Ставицького оскаржуваний вирок не містить.

"Вирок стосується виключно обвинувачення особам, які уклали угоду про визнання винуватості. Дослідження та оцінку правомірності дій інших осіб, які таку угоду не укладали, суд не здійснював", – зазначається в документі.

Крім того, суддя посилається на постанову Верховного суду, за якою "вирок (стосовно однієї із декількох осіб) не має преюдиційного значення для кримінального провадження відносно інших осіб, а визнання винуватості першою не є доказом вини останніх".

"Посилання апелянтів на положення законодавства та висновок Верховного Суду щодо права особи, яка не брала участі у судовому розгляді кримінального провадження, на оскарження вироку, яким затверджена угода про визнання винуватості, є неприйнятними", – йдеться в ухвалі.

Документ набрав законної сили 18 липня і може бути оскаржений у Верховному суді протягом трьох місяців.

Довідка: Напад на Гандзюк стався 31 липня 2018 року біля її будинку, молодик плеснув Гандзюк кислотою в обличчя.

Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка.

4 листопада активістка померла у київській лікарні №2. Їй було 33 роки.

Батько Гандзюк звинуватив очільника Херсонської Владислава Мангера в причетності до нападу на дочку.

11 лютого главі Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк.

3 червня усі п’ятеро обвинувачених у вчиненні замаху на громадську активістку і чиновницю з Херсона Катерину Гандзюк визнали свою провину і пішли на угоду про визнання винуватості з прокурором.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #вбивство