Вбивство Гандзюк і генерал Доценко: Навіщо Мангер переводить стрілки на СБУ

Головний підозрюваний у замовленні вбивства активістки і Катерини Гандзюк глава херсонської облради Владислав Мангер під час суду вирішив назвати гучне ім'я

Вбивство Гандзюк і генерал Доценко: Наві…

Власне, під час обшуків у понеділок та затримання Мангер одразу обіцяв не тікати, співпрацювати зі слідством і називати гучні прізвища у справі Гандзюк. І свою обіцянку дотримав.

Вчора під час засідання суду на якому Владиславу Мангеру обирали запобіжний захід він зробив гучну заяву стосовно ще одного буцімто причетного до вбивства активістки - начальника департаменту захисту національної державності СБУ Данила Доценка.

Його Мангер називає ледь не замовником вбивства Гандзюк. Цікаво те, що таким чином Мангер заперечив свою причетність до замовлення вбивства. І звинуватив співробітника органу, який веде слідство у цій справі. Мангер супроводжував власну позицію спічем: "Мені відомо про те, що Катерина Гандзюк співпрацювала з СБУ і перебувала в прямому підпорядкуванні генерала СБУ Данила Доценка. В особистих розмовах зі мною генерал Доценко неодноразово заявляв про свою неприязнь до партії "Батьківщина". Особисто Доценко створив на території області кілька кримінальних угруповань, які займалися вирубкою лісу, рекетом і здирництвом. Ці угруповання були неодноразово затримані поліцією, але після особистого втручання Доценка їх відпускали. Це було також причиною конфлікту між СБУ і поліцією в Херсонській області, і цей конфлікт створив Данило Доценко", - сказав Мангер.

І додав, що на його думку саме Доценко організував напад на Гандзюк з метою дискредитації поліції Херсонської області. Підкріпив свою заяву Мангер тим, що боїться тепер за власне життя.

Доценко 1975-го року народження - особистість не зовсім рядова в нинішній СБУ. До 2014-го року він був співробітником Чернівецького управління СБУ. Згодом, в 2014-2016 роках очолював одне з управлінь департаменту захисту національної державності СБУ. В липні 2016-го він очолив Кримське управління СБУ, яке відновило власну роботу якраз у Херсоні. Показово, що Доценка на посаді представив глава відомства Василь Грицак. Не варто нагадувати, що СБУ асоціюється з підконтрольністю саме президенту Петру Порошенку, який і призначав голову спецслужби.

Кар'єрне зростання історика за освітою Доценка на цьому не зупинилася. Два роки тому - у лютому-2017-го він очолив управління СБУ в Херсонській області, а влітку того ж року - Департамент захисту національної державності СБУ. В серпні 2018-го Петро Порошенко присвоїв Доценку звання генерал-майора.

В спецслужбі відреагували на заяви Мангера миттєво. Спікер СБУ Олена Гітлянська назвала слова підозрюваного абсурдними, безпідставним і наклепницькими. Заява Мангера, мовляв, викликає обурення.

Юрист Масі Найєм, який підтримує рух "Хто замовив Катерину Гандзюк?" так само здивувався заяві глави Херсонської облради.

"Я так розумію, що тактика захисту - створити конфлікт інтересів між слідчим органом і підозрюваним. Але якщо об'єктивно, то всі ті звинувачення проти генерала СБУ, які озвучені Мангером, мали б хоч якусь вагу, якби лягли в основу заяви в правоохоронні органи", - зазначив він.

Активіст Роман Синіцин, відомий дружбою з Гандзюк, припускає, що метою Мангера є передача справи від СБУ до Нацполіції. І логіка Синіцина більш ніж зрозуміла. Після жорстокої бійки поліції з активістами С14 та руху "Хто замовив Катю Гандзюк?" 9-го лютого під час акції Юлії Тимошенко на Подолі в столиці, а також новин з регіонів про активізацію поліції проти штабів Порошенка, полювання на порушення саме командою президента Виборчого законодавства - поступово розвіюються сумніви, на чиїй стороні може грати Аваков з МВС.

Мангер хоч і був виключений з "Батьківщини", напряму асоціюється з Тимошенко. Занадто пізно вона "скинула баласт" - такий же незручний, яким для партії був колись Лозинський. І тепер треба якось викручуватися. Відповідно, досить спокійна поведінка Мангера на суді, попри заяви генпрокурора Луценка про наявність доказів проти нього, і його атака на СБУ, може свідчити про тактичну гру проти СБУ та ГПУ. І проти президента зокрема. До слова, це вже не перший "наїзд" партії "Батьківщина" на Доценка. У вересні 2018 року заступник голови "Батьківщини" Сергій Соболєв звинувачував Доценка в тому, що він буцімто займався дискредитацією Юлії Тимошенко в інтересах чинного президента Петра Порошенка. Слова збігаються з позицією Мангера... От тільки слова - це не докази.

Звинувачення СБУ і робота адвокатів по затягуванню процесу, розмиванні контексту стане спробою вибити час і домогтися повторного розслідування чи навіть передачі справи від СБУ до Нацполіції... Що може бути вигідно саме Мангеру, якщо "Батьківщина" грає разом з МВС - хоча прямих доказів цього і немає. Таким чином Мангер хоче дискредитувати спецслужбу. Мовляв, існує конфлікт інтересів і його справу веде орган, який сам "замішаний" у вбивстві.

Втім, очевидними є запитання до самого Мангера: чому цілих шість місяців після замаху на Гандзюк він мовчав? Виходить, таким чином весь цей час він покривав "замовника" про якого говорить? Це також стаття ККУ.

Яку тактику далі обиратиме Мангер зокрема і сьогодні, бо вчора у Шевченківському суді перенесли засідання на четвер, відмовивши клопотанню адвокатів про відвід прокурорів - ми скоро побачимо. Чи забуде він про главу ОДА Гордєєва і його заступника Рищука (БПП) - також питання. Останніх активісти також називають "замовниками", хоча в ГПУ поки доказів немає.

Також цікаво, чи будуть заяви Мангера включені у справу...І чи має він бодай якісь докази.

Фото: facebook Владислав Мангер

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook