Холостий постріл Тимошенко

Ініціювання Юлією Тимошенко проведення референдуму на підтримку вступу України в НАТО закінчилося «пшиком»

Холостий постріл Тимошенко…

Про те, що у Юлії Тимошенко та її команди криза жанру, під час президентських виборів не говорив тільки ледачий. В результаті Юлія Володимирівна надовго зникла з інформаційного поля. У серпні соратники Юлії Володимирівни офф-рекордс зізнавалися: Тимошенко зробила паузу, бо в «Батьківщині» так і не змогли розробити ефективну стратегію по веденню парламентської кампанії. Звичайно, Тимошенко може відчайдушно критикувати роботу президента Петра Порошенка і прем'єра Арсенія Яценюка. Однак це з високою часткою ймовірності викличе негативну реакцію громадськості - мовляв, Тимошенко в такий важкий час займається дестабілізацією ситуації в країні. Тому, відзначали в «Батьківщині», піарникам Тимошенко потрібно терміново придумати конструктивну кампанію.

Цей «конструктив» і було знайдено у вигляді теми НАТО. Власне, спочатку планувалося, що тема ініціювання проведення референдуму на користь вступу України до НАТО мала стати фоном партійного з'їзду, на якому збиралися оголосити виборчий список «Батьківщини». Однак за два дні до з'їзду його вирішили перенести: керівництво партії не встигло сформувати список через складнощі в переговорах з потенційними союзниками, серед який називають, зокрема, партію «Воля» Єгора Соболєва.

В результаті на вул. Турівську, де розташований центральний офіс «Батьківщини», звезли кілька сотень членів партії. Вулицю попередньо перекрили, на проїжджій частині розставили намети для реєстрації учасників зборів і великий екран. Після проведення процедури реєстрації, ворота, що ведуть у двір штабного офісу, відкрили, пустивши туди всіх охочих. Охочих постояти під вересневим, але, тим не менш, палючим сонцем, виявилося близько 300 чоловік. Ще приблизно така ж кількість людей залишилася стояти на вулиці в тіні.

Двадцятихвилинний виступ Юлії Тимошенко був оцінений публікою досить позитивно. «Питання вступу до НАТО вже не розділяє українців. Справжні патріоти не підтримують позаблоковість, невходження до НАТО і неінтеграцію в ЄС», - заявила Тимошенко. Залунали оплески. Однак того надриву у публіки, який був, наприклад, в 2009 році, коли люди зі сльозами кричали «Юля!», вже не спостерігалося.

Власне і близьких соратників у Тимошенко за ці роки помітно поменшало. Борис Тарасюк, Андрій Павловський, Володимир Бондаренко, Віктор Швець, Сергій Власенко, Андрій Шевченко, Іван Кириленко, Валерій Дубіль та Ігор Шевченко, а також два політтехнологи - Ігор Жданов та Віктор Бала - ось власне і всі, хто був з Тимошенко в цей день. У всякому разі, більше нікого з більш-менш розкручених фігур виявити кореспонденту ДеПо на зборах не вдалося.

Навіть голосування за проведення референдуму викликало багато запитань. Відповідно до закону про проведення референдуму, мінімальна кількість осіб для зборів ініціативної групи становить 2000 чоловік. Однак усіх делегатів - і у дворі, і на вулиці - налічувалося менше тисячі. Зате лічильна комісія показала майстер-клас з швидкості підрахунку рук: їм знадобилася всього пара секунд, щоб безапеляційно оголосити: за дане рішення проголосувало рівно 2 629 осіб. В результаті ініціативну групу очолив Сергій Власенко, чиє завдання - зібрати три мільйони підписів за проведення референдуму.

В цілому, збори показали, що на цій темі Юлії Володимирівні вскочити в потяг виборчої кампанії навряд чи вдасться. Тим більше що темою НАТО також активно займається Арсеній Яценюк. Поки що створюється враження, що Тимошенко та її команда так і не зробили висновків з програної президентської кампанії. І чи встигнуть вони щось змінити, велике питання...

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme