UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Стало відомо, про що домовилися Україна і "Венеціанка" щодо Антикорупційного суду

Україна погодила з Венеціанською комісією основні принципи створення Антикорупційного суду

Про це сьогодні повідомив член робочої групи щодо Антикорупційного суду Георгій Вашадзе, який брав участь у розробці законопроекту про Антикорупційний суд, передає Depo.ua.

За його словами, сторони під час перемовин дійшли певної згоди по всіх питаннях.

"Про що ми домовилися? У першу чергу, ті питання, які вирішені з МВФ, а також були ще технічні рішення. У нас є повна згода з Венеціанською комісією. Ми домовилися, що ці питання обговорюватимуться сьогодні, щоб впродовж тижня прийняти закон. Підсудність, кваліфікаційні вимоги, усе обговорено, альтернативні рішення, які наша команда запропонувала, фактично є прийнятними для усіх сторін. Я думаю, це буде безпрецедентний приклад для усього регіону, для моєї Грузії та інших країн. Такого прецеденту ніде у світі поки що нема", – зазначив Вашадзе.

Він зауважив, що Україна також узгодила з Венеціанською комісією принципи роботи з міжнародними експертами, які братимуть участь у роботі Антикорупційного суду.

"Домовленість вже є. Якщо буде негативне рішення міжнародних експертів, то вони разом прийматимуть вирішуватимуть те або інше питання. Сьогодні ввчері ми обговорюватимемо, у тому числі, з МВФ, яка сторона прийматиме остаточне рішення", – розповів Вашадзе.

За його словами, міжнародні експерти матимуть багато функцій та повноважень.

"У міжнародних експертів буде дуже багато функцій, навіть більше, чим раніше планувалося та очікувало міжнародне співтовариство. З одного боку, вони визначатимуть чесність, конфлікт інтересів і усе їх пройдене життя. З іншого боку – кваліфікаційні вимоги. Крім того, за пропозицією президента України, у міжнародних експертів буде заробітна плата за цю роботу. Раніше говорилося, що вони безкоштовно повинні були працювати – я не вірив, що кваліфікований експерт 2 роки буде безкоштовно працювати для іншої країни. У них буде гарний оклад, гарна зарплатня. Я порахував, що це приблизно десь 7 тис. доларів в місяць. У них будуть перельоти, проживання тощо", – розповів Вашадзе.

У свою чергу, голова комітету з правової політики та правосуддя Руслан Князевич заявив, що після прийняття у першому читанні законопроекту про створення Антикорупційного суду, була ціла низка пропозицій з боку міжнародних організацій. Він зауважив, що до другого читання депутати розглядали ці питання.

"Пропонується врахувати норму про те, щоб до майбутніх кандидатів на посаду судді антикорупційного суду були прибрані деякі кваліфікаційні вимоги, які викликали застереження у наших колег за кордоном. Мова йде про знання сучасних антикорупційних стандартів і світових практик у сфері боротьби з корупцією. Ми знайшли компроміс і виключаємо ці норми, то му залишаються ті норми, які передбачені Конституцією України.

Так само враховано пропозицію МВФ про вилучення із законопроекту усі згадки про психо-фізіологічну експертизу на поліграфі – це теж погоджена позиція, яка підтримується усіма сторонами.

Норма про визначення кількісного складу Вищого антикорупційного суду, якою встановлена та межа, при якій цей суд розпочне свою роботу – нами погоджено, що такою мінімальною межею є 35 суддів, 10 з яких повинні бути суддями апеляційної інстанції.

Також ми прибрали норму про те, щоб суд розпочав роботу повинну було дві третини призначено – ми просто пишемо, що треба призначити 35 осіб, це мінімум, за якого суд є повноважним. Ми чітко встановили, що підсудність антикорупційного суду повинна співпадати з підслідністю НАБУ без винятку.
Крім того, погоджено скасування можливості розгляду справ, які підсудні цьому суду, іншому суду, окрім Вищого антикорупційного суду", – розповів Князевич.

Нагадаємо, що сьогодні, 21 травня, створення Антикорупційного суду обговорює профільний комітет Ради.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme