Вадим Денисенко: Замість того, щоб перекинути проти бойовиків резерви, ми жували шмарклі

Сьогоднішній наступ в районі Мар’їнки та Красногорівки знову показав неготовність наших військових оперативно реагувати на дії бойовиків. Depo.ua поспілкувався з народним депутатом від "Блоку Петра Порошенка" Вадимом Денисенком щодо наслідків атаки російських терористів
Depo.Влада
3 червня 2015 16:21
ФОТО: depo.ua
Вадим Денисенко: Замість того, щоб перекинути проти бойовиків резерви, ми жували шмарклі
Вадим Денисенко: Замість того, щоб перекинути проти бойовиків резерви, ми жували шмарклі

Наступ на Донбас став для нас несподіванкою. Чому ми проґавили атаку бойовиків?

- Ми не проґавили цей наступ. Справа в тому, що коли треба було максимально швидко перекидати резерви, ми замість цього, вибачте на слові, жували соплі. Коли зранку стало зрозуміло, що йде настільки потужний бій, коли перекидалася техніка і тисячі бойовиків, ми до того моменту навіть не думали перекинути на цю частину фронту якісь додаткові сили.

В принципі, мова йде про абсолютну неузгодженість дій штабу, який цим займається. По суті, ми повторюємо ті ж помилки, які відбувалися раніше.

На Вашу думку, які цей наступ матиме наслідки для Росії? І навіщо взагалі Росії так підставлятися, адже в неділю збирається "Велика сімка"?

Вона й не підставляється. Вона знову показує, що вона плювати хотіла на будь-які міжнародні події. Фактично мова йде про абсолютно демонстративний наступ, спеціально перед "Великою сімкою". Мовляв, ви нас не берете, а ми показуємо, що ми на вас плювати хотіли. Це така поведінка Путіна на сьогоднішній момент.

Знову підіймається питання щодо ефективності Мінських угод? Що робити з цим документом?

Робити те ж, що і робили. Мінськ давав нам певну можливість для обміну полоненими. І це єдиний його здобуток. І єдине в чому ми його використовували, це в можливості обміну полонених. І це - єдиний шанс для його використання. Цим і треба займатися далі

29 червня відбудеться засідання Ради Європи, під час якого обговорюватиметься питання пролонгації санкцій щодо Росії. Чи може українська дипломатія заговорити про посилення санкцій?

Європа дивитиметься на масштабність цього наступу. Якщо це буде рівень Дебальцевого, Європа не зверне на це увагу. Якщо ж це буде більш серйозно, то, звичайно, санкції посилюватимуться.