Вадим Денисенко: Захід буде захищати Порошенка, тільки якщо Зеленський почне зближення з Росією

Народний депутат Вадим Денисенко розповів ДС про перспективи кримінальних справ про розкрадання в "Укроборонпромі" і НКРЕКП, які можуть призвести до суду над Петром Порошенко

Днями трьом колишнім членам НКРЕКП, в тому числі її колишньому голові Дмитру Вовку, вручили підозри у справі "Роттердам +". Таким чином нинішня влада підбирається до того, чиєю креатурою є Вовк - Петра Порошенко. Чим може завершиться ця справа?

Якщо говорити про історичні закони, то зараз ми переживаємо другий етап Французької революції, коли плебс прийшов до влади (а у нас пройшли не вибори, а саме революція), при цьому ми всі прекрасно знаємо, що третім етапом буде її величність Гільйотина. Тому в тому, чи існує перспектива судового рішення по НКРЕКП, я не сумніваюся, очевидно, скоро ми почуємо і про продовження справи "Укроборонпрому".

Є досить серйозна налаштованість правлячої еліти запропонувати суспільству видовища у вигляді посадок цілого ряду людей. Тому в тому, що як тільки запуститься Антикорупційний суд, справи НКРЕКП і "Укроборонпрому" будуть в ньому розглядати, я на 99% впевнений. Це будуть публічні засідання, які будуть проходити при величезному скупченні народу, в прямій трансляції, їх обговорюватимуть на телебаченні, тобто влада робитиме з усього цього велике шоу. Тому ймовірність того, що вони будуть доведені до кінця, дуже висока.

Ми повинні чітко розуміти, що революції 2004 року і 2014 років були зупинені тому, що як тільки в них дійшло до моменту "гільйотини", вся система посипалася, адже всі почали домовлятися. Зараз же, судячи з усього, домовлятися ніхто ні з ким не збирається ...

Шоу, яке транслювали і обговорювали практично на всіх телеканалах і ЗМІ, ми вже бачили час судів над Тимошенко і Луценко. Наскільки можна провести паралелі між цими процесами і справами НКРЕКП і "Укроборонпрому"?

Якщо говорити по видовищності, то це зовсім різні процеси, якщо ж мова про наслідки, то тут багато спільного. Різниця в тому, що в 2010-2012 році суспільство було де-факто розколоте на дві частини, і як мінімум 50% вважали ці процеси політично обумовленими. Зараз такого розколу в суспільстві не існує, більше того, теми НКРЕКП і "оборонки" суспільством в масі давно визначені як чіткий негатив, абсолютне зло і речі, які привели до зубожіння народу і збагачення кількох людей. Тому люди дивляться на ці процеси не як на політичні, а такі, які просто відновлюють справедливість, і тут різниця з процесами Тимошенко-Луценко колосальна.

Головна мета цих процесів - звісно, не Вовк і не Гладковський, це Петро Олексійович Порошенко. Тут ми підійшли до ключового питання - чи буде відкрито кримінальне провадження з врученням підозри екс-президенту. Коли у Януковича зайнялися справою Тимошенко, я говорив, що логіка їх дій говорить про те, що буде підозра і буде арешт. Саме за цим сценарієм, з ймовірністю 75-85%, піде нинішня правоохоронна система.

Як до такого повороту поставляться на Заході?

Якщо ми говоримо про реакцію Заходу на кримінальні справи по "Укроборонпрому" і НКРЕКП, то можна чітко сказати, що на це просто не будуть звертати уваги, в принципі навіть коментувати не стануть ці економічні речі. Як тільки торкнеться самого Порошенка, це буде переходом в політичну площину, і тут вже почнуться коментарі про те, що повинно бути забезпечено правосуддя, змагальність судочинства, можуть висловити стурбованість або інші нікому не цікаві емоції.

Але в принципі я хотів би повернути всіх у 2012 рік. Тоді оточення Януковича говорило йому, і він в це щиро вірив, що Захід не буде реагувати на посадку Тимошенко. І він дійсно не реагував, це можна чітко простежити за всіма заявами про стурбованість, адже ніяких жорстких умов Януковичу не ставили до Вільнюса. Так, були різні емоційні заяви, навіть заяви Європарламенту, але якби він підписав Угоду про Асоціацію у Вільнюсі, впевнений, що ніхто б не звернув уваги на Тимошенко, і, швидше за все, її вивезли б на лікування в Німеччину, або прийняли якісь подібні квазі-рішення.

Варто згадати і про те, що риторика Заходу загострилася спочатку після Вільнюса, а потім після того, як на Майдан в Києві вийшов мільйон українців. Тоді Європа і США зрозуміли, що з владою Януковича потрібно говорити через вулицю, і що потрібно нарешті стати на чийсь бік. Тому говорити про те, що Захід буде когось захищати в Україні, поки нинішня влада декларує свої європейські устремління, не варто, це міф.

Чи буде Порошенко мобілізовувати на свій захист прихильників, які вже показали свою подяку флешмобами під АП, підбадьорюючи главу держави, що йде?

Тут можна говорити про перспективу найближчого півріччя. За цей час тактика прямих дій, масових акцій в тому числі, дасть тільки зворотний ефект, тому можна говорити тільки про непрямі дії, які можуть бути сприйняті суспільством. Тут звертає увагу на себе те, що НАБУ - досить "забруднений" орган, до якого у суспільства чимало запитань, але щоб це використовувати, Порошенко потрібно вибудовувати зовсім іншу, дуже складну піар-стратегію. Зараз же його команда йде на "лобове" зіткнення, яке при його рівні негативу 80% призведе тільки до подальшого збільшення цієї цифри.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook