Вадим Денисенко: "За місяць кількість людей, які йдуть у внутрішню еміграцію, зросла на 6%"

Інститут майбутнього (УІМ) та компанія "Нью Імідж Маркетинг груп" презентували другу хвилю опитування "Соціально-політичні настрої українців"

Політичний оглядач
Вадим Денисенко: "За місяць кількість лю…

Про що свідчать отримані результати, Depo.ua запитав у виконавчого директора УІМ Вадима Денисенка

- Згідно з вашим опитуванням, рейтинг Володимира Зеленського підріс з 25% тих, хто визначився і піде на вибори, до 29%. Це пов’язано з так званим "патріотичним розворотом", який влада демонструє останнім часом?

- Рейтинг Зеленського згідно з опитуванням другої хвилі зріс на 4%. І ще показовий момент: на 6% зменшилася кількість людей, які вважають, що країна рухається у неправильному напрямку. Це ще не можна називати тенденцією, потрібна ще одна хвиля, аби зрозуміти – маємо ситуативну чи не ситуативну історію. Коли окреслити, що відбулося за цей місяць (з моменту опитування першої хвилі – ред.), то тут варто виділити кілька важливих факторів. Перший: зникнення каналів Медведчука, які відтягували на себе масу населення з глибоко негативними посилами. Тут питання навіть не в проросійськості, вони – розганяли негатив. Другий фактор: люди хочуть хоч якихось дій. І вони відчувають, що влада щось почала робити. І третій фактор: відбулася консолідація олігархів, і всі крупні телеканали видають відносно позитивні новини про владу.

- Влада здійснює "патріотичний розворот", але праві різко виступають проти влади, прикладом чого були п’ятничні події під Офісом президента. Якийсь дисонанс…

- Тут взагалі потрібно дивитися на те, скільки людей про це знають і розуміють. У даному випадку політичний рейтинг самого Стерненка десь 0,5%, по суті рейтингу як такого не існує. Тому ми можемо говорити про інше: правий розворот влади нічого не забрав у Порошенка, як парадоксально це не виглядає. І він ледь-ледь додав Бойкові і ОПЗЖ. Єдине, що зробив цей розворот - збільшив на 6% кількість тих, хто потрапив у графу "не визначилися з вибором". Це люди, які йдуть у внутрішню еміграцію. Тобто, поки що правий розворот зацементував ядерні електорати всіх ключових гравців. І дуже обережно можемо говорити, що викристалізовується окремий електорат Віктора Медведчука. Не виключено, через певний час побачимо, що його підтримка може доходити до 5%.

- Спрямованість піару влади на націонал-патріотичний ректорат не забрала нічого у Порошенка, але антирейтинг п’ятого президента і далі залишається найвищим...

- Антирейтинг Порошенка незмінний протягом останнього часу. В інформаційному полі зараз відбувається наступне: є наїзди на Порошенка і його відповіді по Зеленському або по комусь із оточення президента. Ця війна на самознищення двох найкрупніших гравців тільки цементує їхній ядерний електорат, але глобально не впливає на настрої людей.

Тарифи і ріст цін, корупція, війна на Донбасі – три ключові теми найближчого нашого порядку денного. Але всі активності РНБО та Офісу президента не націлені на вирішення цих тем. Єдина кампанія, яку веде Офіс президента – проти Порошенка

- Цікаві цифри вашого опитування: у нас громадяни бачать головними корупціонерами депутатів Верховної Ради, а от оцінка корупційності Офісу президента впала. Люди перестали бачити корупцію на Банковій?

- Ні, це пов’язано із ситуативною історією, коли люди побачили, що влада щось почала робити. Зниження рівня протестних настроїв, зменшення тих, хто підтримує дочасні вибори – це все в комплексі дає невеличкі покращення в оцінці дій влади. Але давайте подивимося на показник недовіри до ключових гравців. Порошенко, Тимошенко, а далі з невеликим відривом іде прем’єр Денис Шмигаль, потім Арсен Аваков і Андрій Єрмак. У топ-п’ятірці людей з найвищим рівнем недовіри є дві важливі фігури в архітектурі влади – Шмигаль і Єрмак. Тобто, як мінімум Шмигаль претендує на роль громовідводу.

- Як показує ваше опитування, міфологема про зовнішнє управління міцно укріпився у свідомості українців.

- Так, ця тема повністю укорінилася у головах людей. Попри те, що вже нема каналів Медведчука і, здавалося б, вона відійшла на периферію. Тому ігнорувати її – неможливо, на багато речей ми дивитимемося через цю призму. 

- Порівняно з першою хвилею вашого опитування, кількість бажаючих щепитися від ковіду ще зменшилася. Такі цифри – провал медіа-кампанії влади?

- Медіа-кампанії влади як такої не було. Вакцині Ковішилд довіряє лише 3% українців. Це говорить про те, що інформаційна кампанія не просто провалена, вона злита в унітаз. У нас 51% людей не хочуть щеплюватися в принципі. Суспільство загалом поділилося порівну: половина вважає коронавірус проблемою, з якою слід боротися, і 50%, що пандемія не така вже й глобальна історія. Парадоксально, але рівень недовіри до міністра Степанова, який, здавалося б, мав бути відповідальним за цей провал, тримається на рівні 50%. Тобто, коронавірус чітко розподілив суспільство на дві половини.

- Вражають цифри, які демонструють ставлення населення до податкової амністії. 79% про неї взагалі нічого не чули, 18% щось чули і тільки 3% добре обізнані. Чи не отримаємо ми ту саму історію, що і з вакцинацією – провал комунікації влади із суспільством?

- Жодної інформаційної кампанії щодо податкової амністії нема. Єдина кампанія, яку веде Офіс президента – проти Порошенка. Тому податкова амністія, про яку нам сказали як про одну із панацей - не більше, аніж вигадка, що це, ніхто не знає, і ніхто цим не займається. Таку амністію провести можна, але сама ідея навіть серед тих людей, які чули про це, не отримала підтримки.

- Війна на Донбасі вийшла на третю сходинку серед найактуальніших тем…

- Питання війни почало хвилювати людей значно більше, ми бачимо зростання на 3%. Пояснення очевидне: відбувається загострення на фронті, а з ним і розуміння, що ні до чого не домовилися. На 5% бачимо підвищення актуальності росту цін. Тобто, тарифи і ріст цін, корупція, війна на Донбасі – три ключові теми найближчого нашого порядку денного. Але всі активності РНБО та Офісу президента не націлені на вирішення цих тем.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme