Вадим Денисенко: Янукович «злив» Льовочкіна заради Медведчука

depo.ua попросив народного депутата від Блоку Петра Порошенка Вадима Денисенка роз'яснити звинувачення з боку Віктора Януковича, який утік з України, на адресу нинішнього нардепа Сергія Льовочкіна
Depo.Влада
24 грудня 2014 10:33
ФОТО: depo.ua
Вадим Денисенко: Янукович «злив» Льовочкіна заради Медведчука
Вадим Денисенко: Янукович «злив» Льовочкіна заради Медведчука

- Сьогодні в одному з російських видань з'явилося інтерв'ю втікача Віктора Януковича, де він звинуватив екс-голову Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна в розгоні студентів на Майдані. Прокоментуйте, що означає така дещо несподівана заява?

- Варто враховувати, що всю систему свого захисту Сергій Льовочкін протягом останніх шести-семи місяців вибудовував на тому, що він нібито не мав жодного стосунку до будь-яких силових дій на Майдані. І що у всьому замарані дві людини - безпосередньо Віктор Янукович і останній глава АП Януковича Андрій Клюєв, а далі вже по ланцюжку - Сівкович та інші персонажі.

Тобто виходило так, що в попередній владі всі навколо були нечесні і погані, і тільки Льовочкін у нас - порядна і чесна людина. Це, безумовно, не могло не дратувати Януковича та інших людей, які розуміли, що роль Льовочкіна не настільки біла і пухнаста, як він би хотів представити через підконтрольні йому ЗМІ.

- Чому ж саме зараз прозвучали ці звинувачення, адже Янукович міг зробити таку заяву набагато раніше?

- Насправді, це не випадковість. Вчора з'явилася інформація від СБУ про те, що до переговорного процесу з видачі заручників на Донбасі долучається Віктор Медведчук. Потрібно розуміти, що Медведчука долучили до цих процесів виключно на прохання Росії, і це не ініціатива України. Крім того, є підозра, що Росія все-таки дала добро на звільнення заручників. І їм потрібно, щоб звільнення заручників відбувалося як велика піар-акція. І її героєм повинен стати безпосередньо Віктор Медведчук.

Якщо все піде за планом, то до 6 січня буде звільнена основна кількість заручників на Донбасі, а це означає, що всі лаври визволителя будуть покладені на Медвечука. Водночас з'являється це інтерв'ю Януковича. Потрібно розуміти, що Медведчук останнім часом почав активно дружити з Ахметовим. Крім того, у нього є кілька багнетів в «Опозиційному блоці», найяскравішим представником цієї групи є Нестор Шуфрич. Можна припустити, що за допомогою таких дій Льовочкін, як головний модератор основної проросійської сили «Опозиційний блок», вибивається з гри, а на роль головного «сірого кардинала» проросійських сил Кремль знову хоче поставити Медведчука. Для цього і була проведена вся ця операція.

- Як, на Вашу думку, поводитиметься українська влада у всій цій грі?

- Це складне питання. На місці української влади я б радів ситуації, що склалася, і зробив усе необхідне для того, щоб почати «розводити» всі конфліктуючі сторони. Ця ситуація ідеальна, оскільки в української влади є прекрасний шанс роздрібнити проросійський рух і загнати його в абсолютно контрольовані рамки.