Вадим Денисенко: Врятувати Умерова може тільки Ердоган. Але він поки що робити цього не хоче

На Заході наразі не дуже цікавляться справою звільнення кримських політв'язнів, тому єдиним "локомотивом" справи звільнення одного з провідників кримських татар Ільмі Умерова міг би стати президент Туреччини Реджеп Ердоган
Depo.Влада
22 серпня 2016 15:15
ФОТО: depo.ua
Вадим Денисенко: Врятувати Умерова може тільки Ердоган. Але він поки що робити цього не хоче
Вадим Денисенко: Врятувати Умерова може тільки Ердоган. Але він поки що робити цього не хоче

Про те, чому цього не відбувається, та які перспективи добитися звільнення Умерова найближчим часом, depo.ua поговорив з народним депутатом від БПП Вадимом Денисенком.

Хто такий насправді Ільмі Умеров?

Він завжди вважався символом спротиву кримських татар проти системи, продовжувачем справи лідера народу Мустафи Джемілєва та другою людиною в ієрархії. Сильна, незалежна людина, що могла стати наступником багатолітнього очільника кримських татар.

Чому справа Умерова не отримала на Заході такого розголосу, як справа інших політв’язнів, наприклад, Надії Савченко?

На Заході не хочуть зв’язуватись з Росією, вступати з нею в якісь дебати та дискусії. Головним локомотивом цього процесу могли б стати турки, але вони самоусунулись від процесу, обмежившись ритуальними заявами про те, що "Крим – це Україна", і все.

Як буде розвиватись ситуація далі?

Поки що вірогідність того, що справою Умерова будуть займатися в Європі, є дуже малою. У США зараз передвиборна кампанія, і ніхто з серйозних гравців не хоче піднімати зараз цю тему.

Що повинні робити у цій ситуації влада і українці загалом?

Нам потрібно виводити тему погіршення здоров’я Умерова в публічну площину, причому це завдання як влади, так і суспільства, українців загалом – треба максимально "розкачувати" цю тему, робити ширший резонанс.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада