Вадим Денисенко: У Путіна немає грошей, щоб годувати Донбас, він допоможе "добрим словом"

На російських телеканалах 20 грудня відбувся прем’єрний показ документального фільму "Миропорядок", в якому Путін зробив кілька гучних заяв

Вадим Денисенко: У Путіна немає грошей,…

Вадим Денисенко, керівник Центру дослідження Росії та окупованих територій, прокоментував "сенсаційні" заяви Путіна, зроблені в цій пропагандистській стрічці.

— У фільмі "Миропорядок" президент Росії заявив, що ніколи не залишить і нікому не віддасть "російськомовне населення Донбасу". Як можна розцінювати цю заяву Путіна?

— Ця заява не означає нічого. І нічого нового Путін по суті не сказав. Це сигнал багато у чому зневіреним жителям так званих "ДНР" та "ЛНР" про те, що Росія з ними, Росія їх не кине. Але треба дивитись на контекст, у якому це було сказане. Так звані "гумкомвої" з Росії в "ЛНР" перестали йти. Дотації на так звані "ДНР" та "ЛНР" різко зменшуються, і фактично не зрозуміло, з яким бюджетом взагалі будуть входити в наступний рік ці анклави. Що по суті їм може запропонувати Путін сьогодні? Він не може їм запропонувати ні серйозної фінансової допомоги, ні тим більше він не може розпочати масштабні військові дії проти України. Все, що він може їм запропонувати – тільки заспокійливі слова. Власне, тільки для цього і була зроблена заява.

— Путін був змушений погодитись з можливістю проведення переговорного процесу і фактично готовий до здачі Башара аль-Асада. Наскільки, на вашу думку, є високою вірогідність повернення Кремля до активної фази війни з Україною на фоні здачі російських позицій у сирійському питанні?

— Станом на зараз говорити про початок великих наступальних дій на Донбасі було б абсолютно неправильним, нелогічним. Думаю, у середньостроковій перспективі війна буде продовжуватись у тому ж форматі, в якому ведеться Росією зараз. Будуть ситуативні бої, ситуативні обстріли перш за все в Донецькій області, переважно в районі Донецького аеропорту. Це така собі «фонова війна», потрібна Путіну для того, щоб тримати у тонусі бойовиків і створювати відповідну телевізійну картинку. А ще такий формат війни наразі для нього є зручним, щоб при необхідності оперативно розгорнути масштабні бойові дії. Та станом на зараз з точки зору військової готовності і з точки зору фінансової спроможності перспектива початку широких наступальних дій Росії на Донбасі виглядає дуже примарною.

— У цьому ж фільмі Путін заявив, що Росія першою ядерну зброю ніколи не застосовує, та в той же час розповів, що вони будуть удосконалювати свій ядерний арсенал. На вашу думку, це ще одна погроза Путіна "ядерною дубинкою" Заходу, як це вже було в ситуації з Сирією і Туреччиною, чи черговий блеф?

— Наразі говорити про якесь серйозне удосконалення свого ядерного потенціалу Росія не може. Для цього у Кремля відсутня фінансова спроможність. Він сказав дуже обтічну фразу, з якої насправді не можна зрозуміти нічого. Це останнім часом стало фірмовим стилем Путіна. Він говорить ніби про важливі речі, але його слова кожен може трактувати так, як захоче. В цій конкретній ситуації він, з одного боку, дав сигнал усьому цивілізованому світу, що усі заяви, що лунали протягом останнього тижня про можливість ядерного удару по Стамбулу, це не більше, ніж риторика. З іншого боку, це чергова заспокійлива заява для внутрішнього споживача про те, яка Росія начебто сильна і впливова держава.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme