Вадим Денисенко: створення музею Майдану в Жовтневому палаці - голий піар

Підготовлений групою депутатів законопроект про створення в Жовтневому палаці музею Майдану є чистим піаром, впевнений народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко
Depo.Влада
11 лютого 2015 14:17
ФОТО: depo.ua
Вадим Денисенко: створення музею Майдану в Жовтневому палаці - голий піар
Вадим Денисенко: створення музею Майдану в Жовтневому палаці - голий піар

- Як би Ви оцінили цю ідею народних депутатів, серед яких можна виділити Юлію Тимошенко, Єгора Соболєва та Юрія Шухевича?

- Почнемо з причин, чому раптом з'явилася дана ініціатива. На жаль, доводиться констатувати, що це чиста піар-акція перед річницею подій на Майдані. Треба щось купити - бажано дешево і швидко.

В принципі, питання про те, що Жовтневий палац потрібно кудись передати, обговорюється вже досить давно. Нагадаємо, після приходу «совєтів» в цій будівлі був заснований відділ НКВС, а в підвалах проводили розстріли. Зараз ініціатива передачі Жовтневого палацу знову відродилася, оскільки потрібно попіаритися. Але це абсолютна дурість...

- Що трапиться, якщо передача Жовтневого палацу все-таки відбудеться?

- Існує глобальна проблема: у всьому світі спочатку готується концепція музею, а потім вже робиться все інше. Потрібно розуміти, що приміщення Жовтневого палацу навіть теоретично не пристосовано під музей. Воно будувалося як пансіон шляхетних дівчат, в якому є прекрасний концертний зал, можливо, найкращий на сьогоднішній день в Києві, а також репетиційний зал. Тобто це місце для концертів, і історично так було заведено. Музей в ньому розмістити неможливо. До того ж для початку слід продумати концепцію, під яку вже виділяти потрібне приміщення.

- Проте, як відомо, все можна вирішити за гроші...

- Ніяких коштів на цей проект не передбачено. І найближчим часом такі витрати не заплановані. До речі, якщо вже на те пішло, то Музей Майдану набагато органічніше виглядав би в Українському домі - будівлі, яка спочатку була задумана як музей.