Вадим Денисенко: Вперше друк бюлетенів став технологією масових фальсифікацій

Depo.ua дізнався у народного депутата від Блоку Петра Порошенка Вадима Денисенка, чому були зірвані вибори у Маріуполі та Красноармійську
Depo.Влада
25 жовтня 2015 15:00
ФОТО: depo.ua
Вадим Денисенко: Вперше друк бюлетенів став технологією масових фальсифікацій
Вадим Денисенко: Вперше друк бюлетенів став технологією масових фальсифікацій

На Вашу думку, зірвані вибори в Маріуполі – це проблеми у законодавстві, чи все ж таки проблеми з кулуарними іграми деяких політичних гравців на місцях?

Насправді, на цих виборах ми вперше за всю історію незалежності України зіткнулися з тим, що дуже багато проблем виникло на рівні друку виборчих бюлетенів. Якщо згадати будь-які минулі вибори, то подібних проблем з друком бюлетенів не зустрічалося. І це яскрава ознака того, що адміністративний ресурс під час цих виборів зменшився. Адмінресурс передбачав достатньо жорстку модель проведення виборів, коли самі бюлетені не відігравали важливої ролі. Тепер же багато що відбувається на локальному рівні.

Чи можна було влаштувати централізований друк бюлетенів?

На момент, коли ми розробляли нову редакцію закону про місцеві вибори, лунали пропозиції зробити централізований друк бюлетенів. При цьому бюлетені мали бути надруковані на захищеному папері. Але тоді за підрахунками виходило, що задля реалізації подібного проекту треба було додатково витратити приблизно два мільярди гривень. І було ухвалено, з моєї точки зору, єдине правильне рішення – не витрачати зайві кошти.

Що ж ми маємо отримати в підсумку, чи не чекають на нас проблеми у багатьох регіонах країни?

Станом на зараз ми маємо глобальні проблеми лише в двох містах – у Маріуполі та Красноармійську, і вони пов’язані з тим, що один з гравців перестарався з кампанією у цих населених пунктах. У всіх інших містах – Білій Церкві, Лубнах та, частково, Дніпропетровську – всі проблеми вдалося вирішити швидко і майже без скандалів. Тому, якщо говорити про ситуацію у Маріуполі, то з моєї точки зору, це не стільки проблема закону про місцеві вибори, скільки перегини на місцях, і те, що на локальному рівні дехто вирішив погратися на виборах.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада