Вадим Денисенко: Російським урядом керуватимуть Сілуанов, Борисов і Козак

Нардеп та керівник Центру вивчення Росії та окупованих територій Вадим Денисенко розповів про ризики для України під час чергового президентства Володимира Путіна

Юрій Васильченко

Після інавгурації Володимира Путіна на Росії почалося формування нового уряду. Дмитро Медведєв зберіг посаду прем'єр-міністра і вже назвав імена своїх заступників. Про те, чого чекати від чергового терміну Медведєва та про ризики для України Depo.ua розпитав у народного депутата України Вадима Денисенка.

- Попри прогнози й повідомлення в пресі Дмитро Медведєв лишився прем'єром. Це означає, що він отримав карт-бланш?

- Насправді, це означає лише те, що Медведєв остаточно перетворися на липового персонажа, який не має жодної повноти влади. Він ні за що не відповідає, Путіну він потрібен тільки для того, щоб у якийсь момент, коли це буде потрібно, зробити з нього крайнього.

- А хто ж тоді реально управляє російським урядом?

- Судячи з оприлюдненого списку віце-прем'єрів, можна сказати, що повнота влади буде розділена між кількома людьми, бо при створенні нового Кабінету міністрів продовжилися війни між баштами Кремля. І тут варто виділити дві фігури – це Антон Сілуанов (його запропонували на посаду першого заступника прем'єра), він повністю відповідатиме за економіку, та Юрій Борисов, заступник міністра оборони, який куруватиме оборонно-промисловий комплекс. Це людина, котра відповідала за розробку всіх нових видів озброєнь в Росії протягом останнього часу. Всі ті веселі картинки, які Путін показував кілька місяців тому для преси, за це відповідав саме Борисов. Він і Сілуанов вважаються міцними господарниками і віднині вони стають ключовими гравцями.

Окрім них впливовим гравцем буде висунутий на посаду віце-прем'єра з питань промисловості та енергетики Дмитро Козак. З березня 2014-го він курував в уряді Росії питання, пов'язані з Кримом, Севастополем, а також певні моменти на Донбасі.

Паралельно потрібно розуміти, що Путін делегував свого помічника Костянтина Чуйченка керувати апаратом уряду. Тобто, він не довіряє Медведєву навіть документообіг. До нього приставляють спеціальну людину – помічника Путіна. А найближча людина до Медведєва, Аркадій Дворкович, взагалі випав із обойми.

- Яка роль відводиться Україні?

- Сьогодні немає якогось конкретного куратора українського питання, як це було раніше. Свою роль Владислав Сурков перестав відігравати, більше того, його "праві руки" від нього відходять. Один став заступником губернатора в одній із центрально-російських областей, а Інала Ардзінбу зараз розглядають як майбутнього президента Абхазії. З іншого боку, таким куратором не став і В'ячеслав Володін. Також важливо, що питання України від ФСБ почало переходити до Служби зовнішньої розвідки.

Якоїсь нової стратегії стосовно України не розроблено, і коли вона розроблятиметься наразі незрозуміло.У цьому є і великий плюс, і великий мінус. Плюс у тому, що поки триває ця історія, не варто очікувати якихось загострень. З іншого боку – є значний ризик фактору форс-мажору, коли в якийсь момент хтось щось придумає і почне робити.

- А як Кремль гратиме на українських виборах?

- Тактика "Безсмертного полку"… Знову буде побєдобєсіє, розкачуватимуть ситуацію під 9 травня, щоб чергове розіграти тему перемоги у Другій світовій війні, "не треба переписувати історію", російська мова. Тобто, нічого нового не придумуватимуть.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада