UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вадим Денисенко: Російським урядом керуватимуть Сілуанов, Борисов і Козак

Нардеп та керівник Центру вивчення Росії та окупованих територій Вадим Денисенко розповів про ризики для України під час чергового президентства Володимира Путіна

Політичний оглядач
Вадим Денисенко: Російським урядом керув…

Після інавгурації Володимира Путіна на Росії почалося формування нового уряду. Дмитро Медведєв зберіг посаду прем'єр-міністра і вже назвав імена своїх заступників. Про те, чого чекати від чергового терміну Медведєва та про ризики для України Depo.ua розпитав у народного депутата України Вадима Денисенка.

- Попри прогнози й повідомлення в пресі Дмитро Медведєв лишився прем'єром. Це означає, що він отримав карт-бланш?

- Насправді, це означає лише те, що Медведєв остаточно перетворися на липового персонажа, який не має жодної повноти влади. Він ні за що не відповідає, Путіну він потрібен тільки для того, щоб у якийсь момент, коли це буде потрібно, зробити з нього крайнього.

- А хто ж тоді реально управляє російським урядом?

- Судячи з оприлюдненого списку віце-прем'єрів, можна сказати, що повнота влади буде розділена між кількома людьми, бо при створенні нового Кабінету міністрів продовжилися війни між баштами Кремля. І тут варто виділити дві фігури – це Антон Сілуанов (його запропонували на посаду першого заступника прем'єра), він повністю відповідатиме за економіку, та Юрій Борисов, заступник міністра оборони, який куруватиме оборонно-промисловий комплекс. Це людина, котра відповідала за розробку всіх нових видів озброєнь в Росії протягом останнього часу. Всі ті веселі картинки, які Путін показував кілька місяців тому для преси, за це відповідав саме Борисов. Він і Сілуанов вважаються міцними господарниками і віднині вони стають ключовими гравцями.

Окрім них впливовим гравцем буде висунутий на посаду віце-прем'єра з питань промисловості та енергетики Дмитро Козак. З березня 2014-го він курував в уряді Росії питання, пов'язані з Кримом, Севастополем, а також певні моменти на Донбасі.

Паралельно потрібно розуміти, що Путін делегував свого помічника Костянтина Чуйченка керувати апаратом уряду. Тобто, він не довіряє Медведєву навіть документообіг. До нього приставляють спеціальну людину – помічника Путіна. А найближча людина до Медведєва, Аркадій Дворкович, взагалі випав із обойми.

- Яка роль відводиться Україні?

- Сьогодні немає якогось конкретного куратора українського питання, як це було раніше. Свою роль Владислав Сурков перестав відігравати, більше того, його "праві руки" від нього відходять. Один став заступником губернатора в одній із центрально-російських областей, а Інала Ардзінбу зараз розглядають як майбутнього президента Абхазії. З іншого боку, таким куратором не став і В'ячеслав Володін. Також важливо, що питання України від ФСБ почало переходити до Служби зовнішньої розвідки.

Якоїсь нової стратегії стосовно України не розроблено, і коли вона розроблятиметься наразі незрозуміло.У цьому є і великий плюс, і великий мінус. Плюс у тому, що поки триває ця історія, не варто очікувати якихось загострень. З іншого боку – є значний ризик фактору форс-мажору, коли в якийсь момент хтось щось придумає і почне робити.

- А як Кремль гратиме на українських виборах?

- Тактика "Безсмертного полку"… Знову буде побєдобєсіє, розкачуватимуть ситуацію під 9 травня, щоб чергове розіграти тему перемоги у Другій світовій війні, "не треба переписувати історію", російська мова. Тобто, нічого нового не придумуватимуть.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme