Вадим Денисенко: Проблема не в Єжові, а в тому, скільки "єжових" залишилося у вищих ешелонах влади

Depo.ua поспілкувався з представником Уряду у Верховній Раді Вадимом Денисенком про ефективність роботи спецслужб та чому СБУ не повинна займатися економічними злочинами

Вадим Денисенко: Проблема не в Єжові, а…

- Учорашнє затримання урядового заступника керівника протоколу Станіслава Єжова, який виявився російським шпигуном, спричинило чимало дискусій навколо агентів Кремля в українських органах влади. На Вашу думку, чи відповідає дійсності твердження, що їх в Україні залишається чимала кількість?

- Я більш ніж переконаний у цьому. Після втечі Януковича і його найближчого оточення в Україні залишилася неймовірна кількість шпигунів або агентів впливу Росії. Після Революції Гідності не всі вони, на жаль, поїхали з України. Багато з них лишилося на середніх ланках у владній вертикалі з доступом до секретної інформації.

Я впевнений, що дехто з них завдяки різним обставинам зміг піднятися по кар'єрній драбині, і зайняти досить серйозні посади. Тому питання не в конкретному Єжові, а в тому, скільки таких "єжових" залишилося у вищих ешелонах влади, і як з ними насправді ведуть боротьбу.

- Наскільки ефективною, на Вашу думку, є робота нашої контррозвідки та Служби безпеки України в цьому напрямку?

- Перш за все, варто пам'ятати відоме правило: якщо ти знаєш шпигуна, його не обов'язково треба викривати. Набагато ефективніше його використовувати, шпигуючи його різною маніпулятивною інформацією. Тому ефективність роботи наших спецслужб тут дуже складно виміряти. Але те, що ми регулярно чуємо про затримання російських агентів, свідчить про достатньо велику роботу. І хочеться сподіватися в її ефективності.

- Чи може Верховна Рада якось законодавчо допомогти нашим спецслужбам ловити шпигунів?

- Законодавчо це вирішити, в принципі, неможливо. Усі повноваження спецслужб у нас прописані досить непогано. Є, щоправда, один момент: я вважаю доцільним забрати у наших спецслужб можливість займатися економічними злочинами і зосередитися, в першу чергу, на контррозвідувальних операціях, а також питаннях, пов'язаних з нацбезпекою.

На жаль, у нас спостерігається перекіс у пошуках нашими спецслужбовцями економічних злочинів. В результаті, величезна кількість справ, які проходять по статті "Фінансування тероризму" навіть не доходить до суду. А тому СБУ варто зосередитися на своїх первинних функціях.

- Чи може хтось займатися виявленням шпигунів в Україні? Можливо, долучити до цього громадськість?

- На жаль, у нас є звичка доводити будь-яку ідею до абсурду. Коли ми почали говорити про необхідність боротьби з корупцією, у нас було створено величезну кількість антикорупційних організацій, які зараз доять бізнес. Дуже важливо, щоб зараз на хвилі пошуків російських шпигунів у нас не з'явилася маса організацій, які тероризуватимуть нормальних людей і зароблятимуть на цьому гроші.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme