Вадим Денисенко: послати Європу і звільнити дев'ять тисяч суддів - у цьому немає нічого страшного

У разі пробуксовки судової реформи через кругову поруку української влади доведеться йти на жорсткі дії. Про це depo.ua заявив народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко

Вадим Денисенко: послати Європу і звільн…

Після того, як Верховна Рада в четвер дала згоду на взяття під варту й арешт трьох суддів сумнозвісного Печерського суду - Віктора Кицюка, Оксани Царевич та Сергія Вовка - здавалося, що крига скресла, і це стане стартом для очищення суддівських «авгієвих стаєнь». Тим не менше, вчора Голосіївський районний суд Києва не задовольнив клопотання прокуратури про обрання Вовку запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Тривають суди над Царевич і Кицюком, але, схоже, і там рішення про арешт не буде.

- У нас настільки гуманні суди чи такі рішення - це щось трохи інше?

- На сьогодні абсолютна більшість суддів живе за принципом «нам би тільки день простояти та ніч протриматись». Вони чудово розуміють, що рано чи пізно реформа судової системи відбудеться, і коли це станеться, абсолютна більшість з них піде зі своїх посад. Якщо ж реформа все-таки не реалізується, то їм все зійде з рук. Тому в їхніх діях і проглядається повна безкарність. Водночас варто враховувати, що керування суддями з боку представників Партії регіонів теж нікуди не поділося.

- Чого слід очікувати далі?

- Суди навряд чи приймуть рішення про затримання Царевич і Кицюка. З високою часткою ймовірності щодо них буде прийняте таке ж саме рішення, що і щодо Вовка. Більше того, потрібно враховувати кругову поруку суддів. І вийти з цієї кругової поруки можна лише одним способом - «гільйотиною», тобто всі дев'ять тисяч суддів повинні піти у відставку. Якщо ми до цього не прийдемо, то у нас будуть половинчасті рішення і реальної судової реформи у нас не буде в принципі.

- Але Європа виступає проти такого рішення про зняття всіх суддів, і неодноразово заявляла нашим офіційним особам про те, що звільняти всіх суддів не можна...

- У цьому випадку ми можемо послати Європу. Якщо ми чітко розуміємо, що ми йдемо до створення правової системи правильно, можна не звертати увагу на цей конкретний момент. Я хотів би нагадати історію з Михайлом Саакашвілі, який теж йшов на певні ризики, коли проводив свою реформу і повністю розпускав систему МВС. Тоді в Європі теж багато говорили про те, що це не дуже правильно і потрібно йти еволюційним, а не революційним шляхом.

На жаль, еволюційним шляхом з цієї ситуації вийти неможливо. І про це вже зараз потрібно починати говорити з відповідними європейськими структурами. Всі чудово знають про наш рівень корупції та про те, що судова гілка влади - це ключова корупційна складова в Україні. І якщо слухатися європейців, то жодної реформи по-чесному ми зробити не зможемо. Система прогнила настільки, що будь-яка реформа впиратиметься в корупційну складову. Тому в тому, що якщо ми пошлемо Європу в цей момент, нічого страшного не буде.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme