Вадим Денисенко: Ніхто не буде звільняти Коломойського з посади голови обладміністрації

Народний депутат від БПП Вадим Денисенко в інтерв'ю depo.ua прокоментував конфлікт навколо дніпропетровського губернатора Ігоря Коломойського
Depo.Влада
20 березня 2015 08:02
ФОТО: depo.ua
Вадим Денисенко: Ніхто не буде звільняти Коломойського з посади голови обладміністрації
Вадим Денисенко: Ніхто не буде звільняти Коломойського з посади голови обладміністрації

Вчора з'явилася низка заяв народних депутатів, які почали звертатися до президента з вимогою відсторонити Ігоря Коломойського. Чи збирається Порошенко звільняти Ігоря Валерійовича?

Перш за все, я не думаю, що найближчим часом ми можемо побачити подібний указ президента. Звичайно, після вчорашнього голосування закону про акціонерні товариства (передбачає зменшення кворуму для акціонерів і б'є, перш за все, по підконтрольній менеджменту Коломойського "Укрнафті"), розпочалася відкрита фаза війни. Але зняття з губернаторства - це один з останніх кроків, які буде робити президент. Перш за все - до цього не готове суспільство, адже всі прекрасно пам'ятають, яку роль відіграв Коломойський рік тому, коли розпочалися події на Донбасі. Окрім того, це може призвести до серйозних політичних збурень, як в області, так і в Києві.

Як далі будуть розвиватися події?

Знаючи характер Коломойського, можна передбачити, що він спробує "підняти ставки". І тут головне питання, чи вдасться йому нав'язати свої умови переговорів. Зважаючи на те, що в ряді питань, АП, судячи з усього, спробує зменшити напругу. Кращий тому приклад - ситуація з захопленням "Укртранснафти". Вчора народний депутат Сергій Лещенко у себе в "Фейсбуці" заявив, що Коломойський з групою автоматників захопив офіс цієї установи. Потім виявилося,  що зброї там ніхто не бачив, в тому числі і міністр енергетики Володимир Демчишин, а міністр внутрішніх справ Арсен Аваков взагалі повідомив, що конфлікт вичерпано. Тобто влада явно не має наміру йти на загострення.

Після вчорашнього голосування Коломойський остаточно втратив контроль над "Укрнафтою"?

Ще рано про це говорити, можна передбачити, що зараз з'явиться постанова парламенту про відміну голосування по цьому закону (аналогічна історія була з законом про російські серіали).

Що більш важливо - Коломойський буде вимагати "справедливості для всіх", коли на кон будуть поставлені всі приватизаційні справи останнього десятиліття. Суспільству, звичайно подобається дивитися на переділ власності. Але переділ без правил гри чи хоча б справедливого судді - це скринька Пандори, яку ми, на жаль, відкрили. По суті, під гаслами відновлення справедливості ми розпочали третій переділ власності (перший був у 90-і, другий - в часи Януковича).

До чого він призведе?

Очевидно до того, що просто з'явиться кілька нових олігархів.