Вадим Денисенко: Милованов завжди виступав проти підтримки українського виробника

Виконавчий директор Інституту майбутнього Вадим Денисенко прокоментував ситуацію з приводу заяви екс-міністра економіки, торгівлі та розвитку сільського господарства Тимофія Милованова про те, що він є нині радником глави Офісу президента Андрія Єрмака

Вадим Денисенко: Милованов завжди виступ…

Можете сказати, навіщо Єрмаку Милованов?

– В принципі дуже складно відповісти на це, бо традиційно голови ОП ніколи не мали радників, зокрема такої розгалуженої кількості радників, як Єрмак. Посада радника передбачає дві речі: або це абсолютно ритуальна посада, яка не несе жодного змісту, або це людина, яка постійно перебуває поруч з людиною і радить. Наскільки часто Милованов зустрічається з Єрмаком, ми цього не знаємо. Не було видно також, щоб він постійно перебував з Єрмаком, тому говорити про функціонал Милованова дуже складно.

Ми всі пам'ятаємо відповідь Милованому на заяву Ігоря Коломойського про те, що той "дебіл". Що, власне, може порадити Милованов Єрмаку або Зеленському?

– Милованов був слабким міністром економіки. Він не вмів і не знав, що і як робити. Мало того, він належить до тих експертів, які пропагують повне лібертаріанство, і до тих, які відкидають будь-який протекціонізм стосовно українського товаровиробника. я вважаю, що Милованов нічого хорошого порадити не може, бо він каже, що ринок сам себе відрегулює і відкидає будь-яку можливість протекціонізму для українського виробника.

Річ у тому, що всі країни, які є навколо нас, починаючи від Білорусі, Росії, Польщі, Румунії і, закінчуючи країнами Прибалтики, вводять протекціоністські програми для своїх виробництв. У нас же ж Милованов пропонує відкинути будь-який протекціонізм і говорить про те, що виробник сам має розв'язувати свої проблеми. Тому з цієї точки зору чогось розумного і адекватного порадити у нинішній кризовий період він не може. Хочу звернути увагу на те, що останнім часом Милованов почав багато говорити про необхідність грошової емісії. Водночас він не пояснює, куди підуть ті емісовані гроші, і ні слова не говорить про таргетовану емісію, коли емісовані гроші ідуть не в "проїдання", а в конкретні проекти. І тому його ідея про емісію може нести загрозу для економіки.

Але він запропонував програму "5-7-9", яка нібито почала працювати...

– Він справді запропонував програму, але в тому варіанті, як вона була запропонована, вона не працювала. І тільки завдяки тому, що кардинальні зміни вніс чинний міністр економіки Ігор Петрашко, ця програма справді стала одним із важливих елементів підтримки малого бізнесу в період кризи.

Які плани у Милованова? Чи можна говорити про його політичне повернення, бо він став радником глави Офісу президента?

– Дуже складно говорити про його політичні плани, але я хотів би звернути увагу на те, що він дуже частий гість на каналі "1+1". Просто так на таких каналах навряд чи з'являються. Тому очевидно, що він пробує загравати і з Коломойським, і з так званою ліберальною тусовкою, яку дуже некоректно зараз багато хто називає "соросята". І зараз, як бачимо, він пробує будувати стосунки з Єрмаком. Очевидно, що в нього в планах є повернення в політику. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"