Вадим Денисенко: Зникнення Путіна - перевірка на вошивість найближчого оточення

Про можливі причини зникнення Путіна depo.ua дізнався у народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Вадима Денисенка
Depo.Влада
12 березня 2015 16:30
ФОТО: depo.ua
Вадим Денисенко: Зникнення Путіна - перевірка на вошивість найближчого оточення
Вадим Денисенко: Зникнення Путіна - перевірка на вошивість найближчого оточення

Зараз у ЗМІ активно обговорюють зникнення Путіна. Деякі говорять про його серйозні проблеми зі здоров'ям. На Вашу думку, з чим пов'язана така пауза в участі у публічних заходах з боку господаря Кремля?

- Існує кілька варіантів зникнення Путіна. По-перше, не виключено, що це було заплановано заздалегідь. В цілому, подібне зникнення - це класична «гебешна» штука: нагнітається паніка та перевіряється на вошивість все найближче оточення в Кремлі. Не секрет, що коли зникає лідер, в колах, близьких до нього, відразу виникають різні чутки, розмови і домисли. Хто-небудь з найближчого оточення візьме та й що-небудь ляпне. Таким чином Путіним може перевірятися лояльність оточення. По-друге, цілком можливо, що Путіну зробили чергову «пластику». І щось зробили не дуже вдало. В результаті тепер йому деякий час не можна з'являтися на публіці. У всякому разі, поки рано говорити про «найгірше».

У той же час багато експертів звертають увагу на зрив зустрічі Путіна з Нурсултаном Назарбаєвим і Олександром Лукашенком в Астані...

- Не виключено, що Путін просто не хотів їхати в Астану, адже йому насправді туди їхати було ні з чим. Це була б досить складна і непідготовлена ​​поїздка. Насправді, зараз йому нема про що говорити з Лукашенком і Назарбаєвим.

В історії є класичний приклад, тільки там сталося все навпаки, коли Жан-Жак Руссо не прийшов на прийом до короля. При дворі розповідали про те, наскільки революційно і мужньо вчинив Руссо. Однак у своєму щоденнику Руссо чесно зізнався, що у нього в цей день почалися ниркові кольки, і він просто не міг піднятися з ліжка.

Тобто скоро слід очікувати нову появу господаря Кремля з якою-небудь «фішкою», яка повинна показати, що він на коні?

- Ніякої «фішки» може і не бути. Він просто з'явиться - і все. Його немає на публіці всього п'ять днів. Це не той термін, на якому варто робити акцент і розповідати про те, як все погано в Кремлі.

А як Ви оцінюєте версію про те, що зникнення Путіна може бути пов'язано з убивством Бориса Нємцова?

- Питання з Нємцовим вже давно вирішене, всі ролі розписані. Правда, спостерігається «розпалювання» війни між «фсбшниками» і «кадирівцями». Але я б не перебільшував серйозність цих процесів. Путіну цілком під силу примирити обидві сторони і повернути статус-кво. Вбивство Нємцова тут може використовуватися лише як привід, а не причина.