Вадим Денисенко: Єдиний перспективний формат по Донбасу - "Мінськ-3"

Народний депутат України Вадим Денисенко вважає, що переговори у так званому нормандському форматі щодо вирішення конфлікту на Донбасі зайшли в глухий кут, тому єдиним перспективним форматом є "Мінськ-3"
Depo.Влада
19 серпня 2015 14:01
ФОТО: depo.ua

Про це Денисенко заявив в ефірі Еспресо.TV, передає depo.ua.

"Усі в світі розуміють, що Мінські угоди зайшли у глухий кут, а нормандський формат їх, м'яко кажучи, пробуксовує. Зараз в усьому світі займаються пошуком альтернатив заданому формату, але при цьому варто розуміти, що усі вони різнонаправлені. Якщо ми говоримо про заяви польського президента Анджея Дуди, то вони скеровані виключно на внутрішніх виборців та не мають майбутнього втілення у життя, тому що Польща не є стороною, яка може тиснути на Росію", - каже Денисенко.

Разом з тим, він вважає, що американо-російський формат зараз прямує в нікуди. "Меркель та Олланд наразі зовсім не розуміють, про що ще можна розмовляти з Путіним. Єдиною людиною, яка б сьогодні хотіла вести переговори - довгі та нудні - є Путін, з яким нема про що більше говорити", - зазначив нардеп.

Тому, констатує він, наразі ситуація зависла. "Думаю, що етап її розв'язання та знайдення нового формату, це питання кількох тижнів, може навіть місяців. Однак, на сьогодні, залишається єдиний перспективний формат, яким усі готові скористатися. Це - "Мінськ-3"", - вважає Денисенко.

За його словами, таким чином Україна, як і увесь світ, виграє час.

"По суті, тактика Путіна, яку він застосовує вже декілька років, це тактика підняття ставок. Фактично, на сьогодні майже всі його ставки вичерпано, їх залишилося дві. Перша - введення військ в Україну. Якщо розглянути цей варіант більш детально, то можна сказати, що це буде достатньо кривава війна, яка приведе до величезних економічних витрат Путіна на утримання армії. Цих грошей у них просто не існує, тому вірогідність такого перебігу подій невисока. Другий варіант - погрози ядерною зброєю, але це взагалі останній довід королів, тому я думаю, що говорити про це наразі ніхто серйозно не може. Тож продовжаться спроби локальних проривів та локальних інформаційних приводів, які зберігатимусь ситуацію у напруженому стані", - каже Денисенко.

Нагадаємо, раніше президент Польщі Анджей Дуда запропонував українському колезі Петру Порошенку долучити Польщу до мирних переговорів з бойовиками щодо Донбасу.

Більше про події на Донбасі читайте на Донбас.depo.ua.