Вадатурський зам'яв справу про побиття журналістів на Миколаївщині

Гучна справа про затримання журналістів працівники фірми Вадатурських в Лідіївці за чиєюсь вказівкою практично похована. Жодного просування в цій справі немає і, судячи з усього, не буде. В поліції лише говорять, що справа розслідується, "подробиці повідомимо пізніше"

Справа про взяття в заручники і побиття журналістів працівниками компанії "Нібулон" аграрного олігарха Вадатурського свідомо не розслідується, повідомляє "Народна правда".

11 вересня цього року знімальну групу програми "Стоп корупція" 8 годин тримали в заручниках працівники аграрної компанії "Нібулон", що перекрили дорогу вантажівками й не давали журналістам покинути місце зйомок.

Подія трапилася в селі Лідіївка Миколаївщині, куди журналісти приїхали на прохання місцевих жителів. Врятувати з полону журналістів не вдалося навіть двом екіпажам поліції, які теж стали заручниками, повідомляла Національна спілка журналістів України.

Селяни розповідали, що підприємство "Нібулон" відібрало їхні землі, які мали бути розпайовані. Тисячами гектар землі "Нібулон" розпоряджатиметься наступні 50 років, договори з довірливими селянами підписані саме на такий термін. Простіше кажучи, два покоління селян по суті, стали кріпаками у Вадатурських.

Взяти коментар у керівника місцевої філії ДП "Лідіївське" ТОВ СП "Нібулон" так і не вдалося: директор підприємства підбурив своїх працівників на напад на журналістів. Журналістка Христина Кришиха та і оператор Олександр Полодюк отримали травми: дівчині вивихнули руку, а Олександра розлючений натовп заштовхав і пошкодив квадрокоптер знімальної групи і планшет.

У "Нібулон" події 11 вересня називають "інформаційною атакою на тлі успіхів компанії щодо реалізації масштабного інвестиційного проекту". Така заява розміщена на офіційному сайті підприємства. І подібні "інформаційні атаки" від жителів села, активістів, профспілок відбуваються з 1996 року - люди намагаються повернути право на землю, яку, як вони стверджують, махінаціями забрав "Нібулон", щоб не платити за паї.

Час від часу селяни намагаються повернути землю, але марно - "земельні" бунти з побиттям активістів і страйки відбуваються в селі з 2005 року. На цей раз жертвою стали і столичні журналісти. "Можна з упевненістю говорити - справа про побиття журналістів і поліцейських лягла на полицю і не буде розглядатися ніким. Очевидно, всевладний Вадатурський зумів "вирішити" це питання".

У 1996 році в Лідіївці місцевий підприємець, керівник "Нібулона" Вадатурський за участю керівництва колгоспу "Лідіївський" і районних державних службовців отримав у власність колективне майно селян - близько 3000 гектарів посівної землі.

Все це сталося під виглядом переходу майна КСП "Лідіївський" до приватної компанії "Нібулон". Насправді така юридична особа, як КСП "Лідіївське", на той момент зареєстровано не було. У 2003 - 2004 роках Доманівська райдержадміністрація повернула ці землі в державну власність, після чого знову передала їх ССХП "Нібулон" вже на підставі договору довгострокової оренди. В результаті селяни так і не отримали паїв, які повинні були бути в їх власності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна