В'ятрович заявив, що поляків хвилює не геноцид, а втрачена земля

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив про те, що визнаючи Волинську трагедію геноцидом поляки не висловлюють жаль за людьми, а за втраченою землею
Depo.Влада
22 липня 2016 17:26
ФОТО: depo.ua

Таку думку він висловив на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передає depo.ua.

"Не люди, а терени.

Політичне рішення про геноцид поляків є висловом жалю не за загиблими людьми, а за втраченими територіями.

В роки Другої світової значно більше поляків, в тому числі із т.зв. "кресів" загинули від рук нацистів та комуністів, але жодних резолюцій щодо визнання цих вбивств геноцидом польський парламент не розглядав.

Натомість звинувачення сформульовані проти українців. Чи не тому, що найбільша частина так званих "кресів" нині є українською територією?", - написав В'ятрович.

Нагадаємо, у червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин. Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

Однак 7 липня верхня палата парламенту Польщі - Cенат, визнала Волинську трагедію геноцидом.

22 липня Сейм Польщі проголосував за резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільна різанина, влаштована колишніми громадянами Речі Посполитої Польської української національності, римо-католиками та православними (а не греко-католиками) за конфесійною приналежністю.

Юридична відповідальність за цей злочин, згідно діючих на той момент норм міжнародного права, має німецька окупаційна адміністрація Рейхскомісаріату “Україна”, особисто її керівник, нацистський злочинець Еріх Кох.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада