В'ятрович пояснив, який імунітет дає музей пропаганди

Об'єкти символу радянського союзу складають для Києва не художню цінність, головне завдання їх музеєфікації та демонстрації - осмислення

Про це повідомляє Володимир В'ятрович у своєму блозі для "Новое время", передає Depo.ua.

"Політика декомунізації передбачає прийняття етичних рішень щодо об'єктів радянських пам'яток. "Ніколи знову!" - таке ставлення суспільства до масових вбивств формує необхідний Україні імунітет від тоталітаризму", - йдеться у повідомленні.

Ідея створення музею належить європейським співтовариствам, які пройшли подібний до нашого шлях подолання наслідків тоталітарного минулого. Парк Ґрутас в Литві і Парк Мементо в Угорщині.

"26 років знадобилися українцям, щоб завершити декомунізацію публічного простору, показали: несуджене зло може повернутися. Новітня історія України, стала ілюстрацією висловлювання Вацлава Гавела "Якщо людина живе в оточенні тоталітарної пропаганди і не помічає її, значить пропаганда досягла своєї мети", - написав В'ятрович.

Нагадаємо, восени на території національного комплексу "Експоцентр України" відкриють першу чергу Музею монументальної пропаганди.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme