В’ятрович: Імовірно, охочих до Польщі українців перевірятимуть на ставлення до Бандери

Визнання польською владою Волинською трагедії 1943 року геноцидом може призвести до того, що при відкритті польської візи в українців цікавитимуться ставленням до Степана Бандери

Таку думку в інтерв’ю "Українській правді" обґрунтував голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович, передає depo.ua.

"Документи свідчать, що знищення було взаємним. Так само, як українці вбивали поляків, так і поляки вбивали українців. Більше того, визнання цих подій геноцидом є зручним інструментом для приховування злочинів, які мали місце з польського боку", - вважає він.

Він вважає, якщо Сейм ухвалить документ про "геноцид", це перекреслює всі дотеперішні здобутки на шляху до взаєморозуміння і уникнення політизації цієї теми.

В’ятрович зазначив, що вже зараз кампанія з підтримки документу переросла в якусь антиукраїнську кампанію: Перемишлі раптом напали на хресну ходу українців, яка там традиційно відбувається вже двадцять років.

"Оскільки визнання волинського конфлікту "геноцидом" означає, по суті, колективну відповідальність всієї Української повстанської армії за ті всі злочини, які були, то може дійти до того, що при відкритті польської візи в українців будуть запитувати: "Ваше ставлення до Бандери"? Адже ми бачимо, що до певного рівня абсурд вже стає реальністю", - прогнозує В’ятрович.

За його даними, суттєве погіршення ставлення поляків до українців вже демонструють і соціологічні опитування – лише третина поляків позитивно ставиться до українців, хоча після Майдану в Польщі панували прихильні настрої до нас.

"А це все може потягти симетричні дії – почнуть зростати негативні настрої в українців щодо поляків", - додав він.

Нагадаємо, 7 липня Верхня палата польського парламенту (Сенат) ухвалила постанову щодо Волинської трагедії . 

 У резолюції сенатори закликають польський Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв "геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme