В уряді оприлюднили зарплати поліцейських: від 2,5 до 40 тис. грн

Співробітники Національної поліції України матимуть посадові оклади від 2,5 до 40 тис. грн у керівника цієї структури, а також надбавки за спеціальне звання, вислугу років та за характер служби
Depo.Влада
1 грудня 2015 17:59
ФОТО: depo.ua

Порядок нарахування грошового забезпечення визначається постановою Кабінету міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988, оприлюдненій на урядовому порталі, передає depo.ua.

"Уряд затвердив схеми окладів та надав право їх установлювати керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення. Також керівники встановлюють надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби", - пояснили в уряді.

Тим, хто безпосередньо виконує функції із забезпечення громадського порядку та безпеки громадян, передбачено підвищення зарплати за службу в поліції особливого призначення у розмірі до 100% посадового окладу.

Крім цього, керівники наділені повноваженнями преміювати поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби та надавати поліцейським матеріальну допомогу для оздоровлення в розмірі посадового окладу.

Вони також можуть встановлювати ще кілька видів доплат, зокрема:

- надбавку за стаж служби в поліції;

- надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень;

- доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час;

надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі - у розмірі до 20% посадового окладу.

Передбачено і доплату за науковий ступінь, вчене звання, надбавку за почесне звання "заслужений".

В абсолютних показниках найбільший посадовий оклад у 40 тис. гривень встановлено для голови Національної поліції. А його перший заступник отримуватиме вдвічі менше.

Співробітники середньої ланки отримуватимуть оклади від 3 до 6 тис. гривень, в той час як початковий оклад на рівні слідчих та інспекторів дорівнюватиме 2,5-2,6 тисяч гривень.

До цих сум додаються оклади за спеціальні звання. У офіцерів вони коливаються від 1,2 тис. грн у молодшого лейтенанта до 3 тис. грн у генерала поліції першого рангу.
Оклади за звання молодшого персоналу різняться від 400 гривень у рядового поліції до 1 тисячі гривень у старшого сержанта поліції.

Крім того, закон передбачає нарахування співробітникам поліції надбавки за вислугу років - від 5 відсотків від посадового окладу з урахуванням окладу за звання у перші два роки служби до 50 відсотків для тих, хто прослужив в рядах Національної поліції понад 25 років.

Нагадаємо, що міліція була реорганізована з 7 листопада в Національну поліцію, яку очолила Хатія Деконаїдзе. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада