Московський патріархат скаржиться на гоніння Луценка

Українська православна церква Московського патріархату заявила про тиск на священнослужителів з боку Генпрокуратури та затягування розслідувань щодо злочинів проти вірян
Depo.Влада
13 вересня 2016 13:23
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у роз’ясненні Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, передає depo.ua.

"Непоодинокі виклики на допити до Генеральної прокуратури архієреїв УПЦ стали прикрим прецедентом в новітній історії державно-церковних відносин. Враховуючи очевидну необґрунтованість необхідності кримінального впровадження стосовно обставин звершення спочилим Блаженнішим митрополитом Володимиром свого предстоятельського служіння, а також чисельні заяви окремих українських політиків проти існування в Україні Української православної церкви, є серйозні підстави стверджувати про тиск на священнослужителів УПЦ з боку силових структур", - йдеться у повідомленні.

В УПЦ стверджують, що своїм розслідуванням ГПУ намагається спотворити уяву про діяльність митрополита Володимира на посаді предстоятеля УПЦ "шляхом спекуляцій із фізичним станом спочилого Владики, наклепів та відвертих пліток".

"Про підстави для цього (розслідування, - ред.) жодного разу офіційно не заявляв як сам спочилий Блаженніший Владика, так і ті, кому делеговано представляти інтереси УПЦ у державних органах", - наголосили в УПЦ.

При цьому в УПЦ МП зауважили, що до формального відсторонення митрополита Володимира від участі в управлінні церквою став стан його здоров'я. "Можливості для його (митрополита Володимира, - ред.) відновлення (на посаді, - ред.) не існувало, наслідком чого було обрання місцеблюстителя Київської кафедри Української православної церкви", - пояснили в УПЦ.

Нагадаємо, у травні 2014 року ГПУ розпочала кримінальне провадження стосовно колишніх президента України Віктора Януковича, генерального прокурора Віктора Пшонки, міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та інших високопосадовців за фактом незаконного тиску на митрополита Київського і всієї України Володимира з метою усунення його від управління УПЦ МП.

У прокуратурі встановили, що митрополит Володимир дотримувався позиції невтручання церкви у політику, чим викликав невдоволення Януковича, який бажав заручитись підтримкою УПЦ на виборах у 2015 році.

"Після невдалих спроб переконати митрополита Київського і всієї України Володимира відректися від посади, екс-міністр внутрішніх справ України, на виконання вказівки колишнього президента України, організував силами підлеглих йому працівників фізичну ізоляцію Митрополита Олександра, який є особистим секретарем та довіреною особою предстоятеля Української православної церкви Володимира. Однією із умов звільнення Митрополита Олександра з ізоляції було переконати митрополита Київського і всієї України Володимира зректися займаної посади", - стверджували у ГПУ.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада