Україна "вибила" у Росії нафтовий танкер

Україні вдалося повернути нафтовий танкер "Таманський" вартістю близько мільйона доларів і 25 травня танкер прибув в порт Іллічівська
Depo.Влада
30 травня 2016 14:25
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на департамент консульської служби МЗС України.

Танкер "Таманський" належить "Керченському морському рибному порту" - державному підприємству, яке після окупації Криму було евакуйовано на материк.

Поверненню судна в Україні передував тривалий судовий процес у Туреччині з офшорним фрахтувальником Сowen Management S. A. (Багамські острови), афілійованим з Російською Федерацією, танкер простояв під арештом у Туреччині майже рік.

Стамбульський суд розглянув спір між Україною та РФ з танкера "Таманський" 3 березня.

"Повернути судно вдалося завдяки спільній роботі Державного агентства рибного господарства, до складу якого входить Керченський рыбпорт, і закордонних дипломатичних установ України в Турецькій Республіці", - йдеться в повідомленні консульської служби.

Офшорний фрахтувальник створив штучну заборгованість за ремонт танкера, намагаючись на цій підставі незаконно продати судно через виконавчу службу Туреччини.

Нагадаємо, що Україні вдалося урятувати танкер, оскільки після анексії Криму він фізично перебував у Туреччині за договором фрахту.

З лютого 2015 року фрахтувальник Сowen Management S.A. (Багамські о-ви), афілійований з Російською Федерацією, не виплачував Україні кошти за фрахт судна.З урахуванням пені борг складав близько $700 тис. З кінця липня 2015 р. "Таманський" не виходив у море, а попередня команда (троє моряків-кримчан з українським громадянством) не отримували заробітну платню і врешті-решт у грудні 2015 р. втекли з судна.

У грудні 2015 року вдалося зупинити незаконну реалізацію судна на аукціоні виконавчою службою міста Ялова через заборгованість, штучно створену фрахтувальником. Як тільки Україні вдалося зупинити продаж судна, фрахтувальник не визнав Україну власником судна та надав до суду документи про його реєстрацію у судовому реєстрі РФ на підставі рішення про "націоналізацію".

Держрибагентство відстояло у турецькому суді право на користування нафтовим танкером "Таманський" вартістю близько $1 млн.

6 травня Третій виконавчий суд Стамбулу зняв арешт з судна "Таманський".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Більше новин політики читайте на Depo.Влада<