В Україні закликали Польщу поважати Бандеру

Українсько-польську історію не можна політизувати, а натомість треба поважати право кожної сторони на своїх героїв

Таку думку в ефірі телеканалу "112-Україна" заявив директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, передає Depo.ua.

"Насамперед хочу сказати, що має йтися не про відновлення історичної дискусії довкола важких питань, а про її продовження. Справа в тому, що такі дискусії ведуться. Ба більше, є створений у 2015 році українським і польським Інститутами національної пам'яті спеціальний формат - створено спеціальний форум істориків, де 12 науковців, які займаються питаннями часів Другої світової війни, двічі на рік збираються в Польщі, де фахово обговорюють питання польсько-українського протистояння в роки Другої світової війни", - констатував В'ятрович.

За його словами, проблема є тільки в надмірній політизації цієї теми саме Польщею.

"На жаль, сам пан Ващиковський (міністр закордонних справ Польщі, - ред.) є одним із речників політизації цієї теми з його відомими заявами про те, що нібито Україна з Бандерою не ввійде до Європи, та інші такого роду речі, які свідчать про його бажання як політика і бажання інших політиків з табору "Права и справедливості" якимось чином впливати на оцінки тих чи інших історичних явищ в Україні", - вважає В'ятрович.

Він додав, що не політики, а історики мають давати оцінки минулому.

"Я думаю, що Україна в цьому питанні робить все правильно: продовжує дослідження цієї проблематики, українські дослідники працюють в архівах, публікують дослідження. Я переконаний, що політики все, що треба зробити довкола цієї теми, зробили вже раніше. Ми мали спільні заяви двох президентів, двох парламентів, і очевидно, що інша участь політиків у висвітленні цієї теми радше шкодить як розумінню минулого, так і може бути причиною для подальшого погіршення стосунків у сучасності. Пан Ващиковський сказав про те, що в нашій історії є герої, які нас об'єднують. Звичайно, ми повинні їх пам'ятати. Поряд з тим ми повинні розуміти що в нашій історії будуть особистості, що будуть героями для українців і злочинцями для поляків, і навпаки", - наголосив директор Українського інституту історичної пам'яті.

Він вважає, що в обох сторін має бути повага "до цієї різниці", бо кожен "має право на цю різницю".

Нагадаємо, що на початку липня глава МЗС Польщі Вітольд Вищковський заявив, що його країна накладе вето на можливий вступ України до Європейського Сюзу, якщо у нас прославлятимуть ОУН-УПА. А в МЗС України назвали цю заявою некоректною. Водночас 6 липня від додав, що Польща все одно буде підтримувати незалежність України, хоча й попутно звинуватив ОУН-УПА ще й у причетності до голокосту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme