В Україні за рідкісним винятком немає політичних партій, - Карасьов

Для виходу України з соціально-економічного глухого кута на зміну політичним проектам в парламенті повинні прийти політичні сили, які мають ідеологію і реальних членів

Про це заявив директор Інституту глобальних стратегій  Вадим Карасьов.

"Коли Україна вирулить з болота, в якому ми опинилися? Коли зміниться еліта. Коли, як в будь-якій європейській країні, у нас з'являться не політпроекти, а справжні політичні сили - ліві, праві, ліберальні, демократичні і т.д. Зі своєю історією, ідеологією, принципами, поглядами, реальними членами і внутрішньопартійною демократичною системою виборності керівництва. Але для цього на реальні партії "європейського зразка" повинен з'явитися запит з боку суспільства ", - зазначає політолог.

За його словами, більшість українських партій побудовані та функціонують за принципами бізнес структур, оскільки їх лідери прийшли в політику з комерції та сприймають її як продовження і "дах" для бізнесу.

"Велика частина українських партій це, власне, не партії, а "політичні проекти". Вони створюються за дуже схожим рецептами - харизматичний лідер, знамениті спортсмени, актори (а останнім часом журналісти, комбати) в першій десятці, потужна зовнішня реклама, концерти з улюбленими артистами. Українські партії це ТОВ, які живуть в логіці бізнесу, а не політики. Вони переходять від одних власників до інших - зливаються з більш сильними компаніями, як це відбувається в світі корпорацій", - пише Вадим Карасьов.

Він зазначає, що в Україні партії, створені реальними активістами навколо певної ідеології, є скоріше винятком. Як приклади експерт наводить «Свободу», яка в 1991 році створювалася студентами навколо національної ідеї, і «Батьківщину» з реальними первинними організаціями.

"Свобода" створювалася студентами - дисидентами і ідеалістами, фанатичними патріотами. Як би ми не ставилися до "Свободи", поділяли чи не поділяли її погляди, вона зберегла цей дух і сьогодні. Чверть століття потому "Свобода" багато в чому залишилася такою ж - ідейною, ідеалістичною (можливо, саме тому немає у неї і парламентських "тушок"). У неї тисячі реальних членів, зрозуміла позиція і світогляд. Позиція її керівництва в першу чергу залежить не від політичної кон'юнктури, а від настрою більшості прихильників партії. "Свободу" не можна продати, не можна переписати її програму під меседжі, що гарантують кращий результат на виборах. "Свобода" зробила багато помилок, але це - справжня політична сила", - підкреслює експерт.

Серед суспільства, резюмує Карасьов, зростає запит на справжні партії, однак "процес йде дуже повільно".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme