Для українців введуть сієсту, - Розенко

У новий Трудовий кодекс України хочуть внести поправку, яка дозволить працівникам робити перерву на спеку
Depo.Влада
14 березня 2016 14:03
ФОТО: depo.ua

Про нововведення КЗпП для українців розповів міністр соцполітики Павло Розенко, передає depo.ua. з посиланням на "Вести".

За його словами, відповідну поправку планується внести у 155-ту статтю кодексу. Зазначимо, що сієста вводиться в країнах Південної Європи, традиційно вона триває  з 14 до 16-17 годин.

Також у новому КЗпП пропонують збільшити відпустку для українців до 28 днів (на сьогодні 24 дня).

Випробувальний термін для багатьох професій скоротять до одного місяця замість існуючих трьох. До того ж в документі прописують право співробітників відмовитися від виконання своїх обов'язків, якщо їм не платять зарплату у встановлені терміни або виплачують її не в повному обсязі.

Згідно з новим Трудовим кодексом, роботодавці повинні будуть не просто відмовляти кандидату в прийомі на роботу, а письмово обґрунтовувати свою відмову. Причому цей документ можна буде використовувати в суді.

Також вноситься правка, яка забороняє звільняти матерів, у яких є діти до шести років, одиноких мам чи тат.

Серед негативних змін для українців, передбаченимх новим КЗпП, - не можна буде чотири місяці перебувати на лікарняному, ніяк не даючи про себе знати, а тільки два.

Крім того, якщо зараз позбутися робочого місця можна тільки через пиятику, прогулів або розкрадань, то за новим кодексом звільнити можуть через розголошення службової таємниці, порушення техніки безпеки і ухилення від медогляду або щеплень.

Окрім того, вводиться поняття "робота на дому", і вона повинна оплачуватися точно так же, як і в офісі, а за невчасно виплачену зарплату роботодавці повинні будуть платити пеню, проте її розміри поки не уточнюються.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада