В Україні впровадять позасудове вирішення спорів, - Смокович

Конституційна реформа передбачає запровадження механізму позасудового вирішення спорів - медіації - в адміністративному судочинстві
Depo.Влада
6 вересня 2016 12:42
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні заявив виконувач обов'язків голови Вищого адмінсуду України Михайло Смокович, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"Конституційна реформа також передбачає медіацію. Кілька таких законопроектів у Верховній Раді вже зареєстровано. У цих законопроектах ми більшу частину надії покладаємо на адвокатів", - зазначив Смокович.

За його словами, передбачається внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства, а ряд окружних судів є окремими установами щодо впровадження даної форми розв'язання конфліктів у публічно-правових відносинах.

"Це (судова реформа, - ред.) дасть поштовх до розвитку законодавства та наближення до європейських стандартів", - додав в.о. глави ВАСУ.

На думку Смоковича, внесення змін до Конституції в частині правосуддя є великим кроком вперед.

"Коли ми дивимося на основні завдання судової реформи - це перш за все деполітизація судової влади - деякі кроки в цьому напрямі зроблено", - наголосив він. Нагадаємо, закон про зміни до Конституції України в частині правосуддя №1401-VIII офіційно набуде чинності із жовтня.

Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект № 3524 "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

Крім того, парламент прийняв за основу і в цілому законопроект № 4734 "Про судоустрій і статус суддів", раніше внесений до парламенту президентом України як невідкладний.

Даний закон вступить в силу тільки після набуття чинності змін до Конституції в частині правосуддя.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада