В Україні відтворили підрив збитого Boeing 777

Мін'юст та Київський науково-дослідний інститут судових експертиз провели слідчий експеримент у рамках експертного розслідування причин катастрофи МН17 (Boeing 777)
Depo.Влада
15 липня 2016 18:43
ФОТО: depo.ua
В Україні відтворили підрив збитого Boeing 777
В Україні відтворили підрив збитого Boeing 777

Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту, передає depo.ua.

В Україні відтворили підрив збитого Boeing 777 - фото 1

"Міжнародною спільною слідчою групою було вирішено провести натурний експеримент (арена-тест) для практичного дослідження технічних причин катастрофи літака", – сказано у повідомленні.

Експеримент проводився під головуванням представників Мін'юсту та експертів інституту у співпраці з представниками Нідерландів, Бельгії та Австралії. Також були залучені представники восьми профільних українських підприємств – "КБ Південне", (Дніпро), "Виробниче об'єднання імені Макарова" (Павлоград), "ДНДІ хімічних продуктів" (Шостка), "Луч" (Київ), "КБ "Антонов" (Київ), "Машинобудівна фірма "Артем", Університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (Харків) та київський університет "КПІ".

У міністерстві додали, що повноцінний слідчий експеримент був реалізований експертами вперше в Україні.

В Україні відтворили підрив збитого Boeing 777 - фото 2

"Зокрема, у місті Павлограді заздалегідь було підготовлено все необхідне для моделювання подібного вибуху, який стався з літаком рейсу МН17. Для того, щоб провести арена-тести, були виділені оригінальні бойові ракети з комплексу "Бук". Модель кабіни пілотів і елементи мішенної обстановки розміщувались на двох окремих досліджуваних майданчиках. На тій же локації, експерти встановили та налагодили роботу фото-, відео засобів та 3D сканування об'єктів", – йдеться у повідомленні.

У Мін'юсті додали, що процес підриву бойової частини та самої ракети пройшов у повній відповідності до запланованого графіку.

В Україні відтворили підрив збитого Boeing 777 - фото 3

Під час реалізації експерименту спеціалісти ставили перед собою вирішення низки завдань:

візуалізувати вплив вибуху бойової частини та ракети на корпус літака;
підтвердити або спростувати визначене розрахунковими методами взаєморозташування літака та ракети в момент її підриву (точки зустрічі);
визначити область розльоту уражаючих елементів бойової частини та ракети, кількості та щільності покриття ними модельованої кабіни пілотів;
дослідити зміни траєкторії польоту уражаючих елементів після їх зустрічі з корпусом літака;
визначити ступінь деформації уражаючих елементів тощо.

Дані, отримані за результатами експерименту, будуть використані для уточнення місця пуску та траєкторії ракети, якою був збитий Боінг-777.

Також, при проведені експерименту експертами приділялась більше уваги й іншим аспектам дослідження, які до цього розглядались як другорядні, а саме: дослідження характеру вибухової хвилі, виявлення слідів вибухових речовин та дослідження характеру ушкоджень, аналогічних до тих, які виявлені на літаку.

"Висновки, зроблені в результаті проведеної спільної роботи експертів, стануть істотним внеском в результати розслідування Міжнародною слідчою групою причин загибелі людей на борту малайзійського літака", – впевнені у міністерстві.

Нагадаємо, 17 липня 2014 російські терористи збили малазійський боїнг біля Тореза Донецької області. Загинули всі пасажири та екіпаж - 298 осіб.

Літак було збито зенітним ракетним комплексом "Бук" російського виробництва.

В даний час подію розслідують міжнародні експерти.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада