В Україні у справі Савченко можуть притягнути до 30 осіб, - адвокат

В Україні у справі української льотчиці Надії Савченко можуть притягнути до відповідальності до 30 осіб
Depo.Влада
17 березня 2016 22:38
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "ЛІГА.net" заявив адвокат Савченко Ілля Новіков, передає depo.ua.

"В Україні це вже реальність, а не можливість. Вже пред'явлені підозри чи дев'яти, чи десяти громадянам Росії. Серед них і судді, і слідчі, і лжесвідки. За моїми підрахунками, у цій справі можуть бути залучені до тридцяти осіб. Їм, звичайно, це може зараз здаватися смішним, поки все відбувається заочно, але ж заочне часто перетікає в очне. Юридично це вже реальність", - заявив він.

Він також прокоментував чи може це бути пов'язано з санкційним "списком Савченко".

"За набором персонажів - так, звичайно. Санкційний список і складався виходячи з того, у кого які "заслуги". Зрозуміло, що найбільші "заслуги" у слідчих, але відзначилися і лжесвідки, і судді, які працювали поперек закону, і почасти навіть дипломати", - сказав Новіков.

Адвокат зазначив, що за російським законом, якщо піднімається питання про те, чи можна застосовувати до обвинуваченого дипломатичний імунітет міжнародної організації (в випадку Савченко -  це ПАРЄ - ред.) потрібно отримати висновок про те, дійсний цей імунітет чи ні.

"Такий висновок дало МЗС Росії, але МЗС за чинними міжнародними конвенціями не могло давати такий висновок самостійно. Воно повинно було звернутися до ПАРЄ і попросити асамблею зняти імунітет. Остаточна відповідь була прерогативою саме ПАРЄ", - заявив Новіков.

Він зазначив, що замість цього МЗС вирішило це питання самовільно, і в результаті той заступник міністра закордонних справ Росії, який підписав цей папір, став в Україні підозрюваним у цій справі.

"Є коло людей, які перевели себе в категорію підозрюваних, поставивши підписи під тим або іншим офіційним документом у справі Савченко. Європейський "список Савченко" складається якраз з таких персонажів", - зазначив він.

Нагадаємо, як стало відомо 8 березня, депутати Європарламенту закликали верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріку Могеріні запровадити персональні санкції проти президента Росії Володимира Путіна та ще 28 російських посадовців - так званого "списку Савченко".

Як повідомив президент України Петро Порошенко, Україна координує підготовку санкційного "списку Савченко" з Європейським Союзом та США, який 17 березня був переданий лідерам ЄС.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають для українки 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада