В Україні ціни на продукти відпустили у "вільне плавання"

Відсьогодні в Україні почав діяти пілотний проект уряду щодо скасування державного регулювання цін на продукти харчування
Depo.Влада
1 жовтня 2016 13:53
ФОТО: depo.ua

Нововведення діятиме до 1 січня 2017-го. Відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив 22 вересня, пише depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Проект постанови розроблено з метою практичного дослідження дієвості цінового регулювання, що регламентується постановою уряду від 1996 року номер 1548, і подальшого ухвалення рішення про доцільність такого регулювання" – наголошував перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, представляючи постанову.

Призупинять регулювання цін зокрема на дитяче харчування, хліб, борошно, крупи, яйця, соняшникову олію та м'ясо-молочні продукти. Раніше експерти зазначали, що ціни на ці продукти не повинні б суттєво зрости. Адже підприємці вже давно знайшли способи обходити нормативи. Скажімо, на 0,1% змінюють показник жирності молока, масла чи сметани й автоматично не підпадають під держрегулювання.

Раніше повідомлялося, що з 1 жовтня в Україні тимчасово скасують державне регулювання цін на продукти харчування. Експеримент, який триватиме до кінця року, є антикорупційним кроком та покликаний подолати один з інструментів тиску на бізнес, наголошував глава Кабміну Володимир Гройсман. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада