В Україні знову колапс з закордонними паспортами

Державна міграційна служба визнала, що в Україні склалася критична ситуація з видачею закордонних паспортів

Про це йдеться в заяві Державної міграційної служби, передає depo.ua.

Станом на 29 квітня підрозділи ДМС отримали вже понад 662 тис. заяв-анкет громадян для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

За цей період поліграфкомбінат "Україна" зумів виготовити лише 420 тис. бланків закордонних паспортів.

"На сьогоднішній день чергу оформлених і підготовлених до персоналізації ДП "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів" паспортів для виїзду за кордон становить майже 150 тисяч, з них більше 100 тис. - це документи, у яких скінчився встановлений законодавством термін видачі", - наголошується в заяві.

При цьому територіальні органи ДМС щодня приймають від 6 до 10 тис. заяв-анкет для оформлення закордонних паспортів.

"Однак, за інформацією ДП "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів", добова потужність працюючої на сьогоднішній день автоматизованої лінії лазерної персоналізації становить близько 4,5 тис. документів. Таким чином, через недостатню потужність підприємства ДМС на сьогоднішній день не має можливості забезпечити гарантії видачі громадянам України документів для виїзду за кордон у встановлені законодавством терміни", - наголошується в заяві.

ГМС зазначає, що вже не може бути гарантом стабільності видачі закордонних паспортів і звертається до українців з проханням у майбутньому завчасно звертатися в підрозділи міграційної служби для оформлення документів.

Нагадаємо, на початку квітня через вихід з ладу обладнання на поліграфкомбінаті "Україна" сталися затримки у виготовленні закордонних паспортів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна