ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Україні стартувала виборча кампанія

В Україні в суботу, 5 вересня, стартувала виборча кампанія з чергових виборів депутатів місцевих та сільських рад, селищних, міських голів, які відбудуться 25 жовтня
Depo.Влада
5 вересня 2015 11:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua.

Будуть проводити згідно з новим Законом "Про місцеві вибори". Це будуть перші місцеві вибори за пропорційною системою і відкритими списками.

За новим законом, вибори мерів у містах, кількість виборців в яких дорівнює або більша ніж 90 тисяч, проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості.

Тобто для перемоги кандидатові у мери треба набрати не менше 50% + 1 голосів виборців. В іншому випадку, буде оголошений другий тур виборів.

Вибори сільського, селищного, міського голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі - тобто в один тур.

Початок виборчого процесу не стосується тимчасово окупованих АР Крим та міста Севастополь, тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, а також на підконтрольних Україні територіях Донецької і Луганської областей, де встановлено неможливість проведення виборів.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.