В Україні підозрюють у тероризмі понад 1600 людей, серед них – півсотні іноземців

До створення терористичних організацій в Україні причетні 46 іноземців
Depo.Влада
10 серпня 2016 15:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили у Служби безпеки України у відповідь на запит "РБК-Україна", передає depo.ua.

Так, з лютого 2014 року повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених статтею 258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи організації), 258-4 ККУ (пособництво вчиненню терористичного акту) 1628 особам, серед яких 46 іноземців.

"Кримінальне провадження може бути розпочате щодо будь-якої людини - незалежно від того, чи є вона громадянином України або ж іншої держави", - прокоментував заяву СБУ адвокат Сергій Войченко, додавши, що більшість країн не видає своїх громадян незалежно від висунутого звинувачення, якщо ці підозрювані не перебувають на території України.

За словами юриста, в такому разі може бути спроба заочного звинувачення.

"Ці кроки не несуть жодних правових наслідків... Далі їх (підозрюваних у тероризмі нерезидентів України, - ред.) можуть оголосити в міжнародний розшук", - сказав Войченко.

Крім того, чинне законодавство України передбачає можливість передати кримінальне провадження для переслідування іноземця до його країни.

"Процедура така: тут порушується і реєструється кримінальне провадження, де громадянин іншої держави, скажімо, скоїв злочини - в Україні, тоді ці матеріали справи передаються до тієї країни, куди він, наприклад, виїхав", - пояснив адвокат.

Водночас, якщо підозрювані в пособництві тероризму іноземні громадяни перебувають у нашій країні і є затриманими, то кримінальне провадження проходить у звичайному порядку, а про їхнє притягнення до кримінальної відповідальності повідомляється відповідне посольство або консульство тієї країни, громадянами якої вони є.

Нагадаємо, що серед іноземців, в Україні підозрюють в тероризмі росіянку  Анастасію Леонову.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада